Hrabě Valdštejn slaví padesátiny na Kozlu a zve vás na parádní mejdan s párou

Úterý a středa patří na zámku Kozel u Plzně hraběti Valdštejnovi a století páry. “Zveme Vás do roku 1871. Hrabě Arnošt František z Valdštejna, majitel zámku Kozel nedaleko Šťáhlav má 50. narozeniny. To je třeba řádně oslavit a tak nás čeká slavnost se šermíři,  tanečnicemi a hudebníky,”  zve za pořadatele Petr Merxbauer z uskupení Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie.

Své jezdecké umění převedou během obou svátečních dní hosté z blízka i z daleka!. Blahopřát přijdou i vojáci slavného 35.pěšího pluku z Plzně. A nechybí ani Emil Škoda se svými parními stroji, které uvidíte v činnosti! Přivezl i lokomobilu, která mimo jiné zahraje na flašinet… Plánována je také paroplavba lodních modelů v zámecké kašně.

A pozor – očekává se i zatčení zlosyna Janečka, jenž sužoval celé Plzeňsko a v roce 1871 byl u Šťáhlav polapen! O tomto padouchovi se dokonce zmiňuje i Josef Švejk ve slavné knize Jaroslava Haška. Začátek akce je v 10 hodin.

Hrabě Valdštejn se narodil v roce 1821, po skončení vojenské kariéry se věnoval výstavbě železnic. Založil strojírny v Plzni, které v roce 1869 prodal Emilu Škodovi.

Zdroj: Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie, z. s.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *