Holky holkám plní přání 38 maminek a jejich dětí z charitních domovů v kraji

Letošní sbírka vánočních dárků pro obyvatele charitních domovů pro matky s dětmi v tísni je definitivně uzavřena. “Dnes jsme všechny dárky zabalily a připravily k rozvozu. Máme velikou radost, že díky štědrým dárcům se podařilo nejen splnit všech 79 přání, ale uděláme radost i těm maminkám, které si pro sebe nepřály nic,” informuje iniciátorka všech aktivit Holky holkám, spisovatelka a tanečnice, tisková mluvčí Techmania Science Center Markéta Čekanová.
“Celkovou hodnotu letošních dárků odhadujeme na 60 tisíc korun. Dárky jsou letos opatřeny jmenovkami, které pro nás vytvořili studenti SSUPŠ Zámeček a které jsou vlastně malými grafickými listy.
Kromě individuálních dárců se Ježíšky staly i kolektivy. Na dárky se skládali třeba pracovníci Studijní a vědecké knihovny nebo Techmania Science Center. Několik dárků jsme dokonce přivezly od dárců z Prahy.
Všem moc děkujeme a přejeme nádherné Vánoce a na radost bohatý nový rok,” dodává Čekanová.

Osmatřicet maminek a dvacet dětí ze čtyř charitních Domovů pro matky s dětmi v tísni se už teď nemohou dočkat Vánoc. Na výzvu iniciativy Holky holkám napsaly dopisy Ježíškovi a  jejich přání skutečně splní.Vánoční aktivita skupiny plzeňských ženských osobností stejně jako loni posbírala přání maminek a dětí z domovů v Plzni, Klatovech a Havlovicích u Domažlic.

Iniciativa Holky holkám sdružuje plzeňské umělkyně a ženy z veřejného života, jako je například muzikantka Ilon Leichtová, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, tisková mluvčí Studijní a vědecké knihovny Martina Košanová, spisovatelky Jitka Prokšová a Daniela Kovářová, básnířka Tamara Kopřivová, oděvní výtvarnice Eva Beránková a další. Organizuje různé akce a aktivity, jejichž výtěžek pomáhá domovům pro matky s dětmi v tísni v Plzeňském kraji.

Zveřejňujeme fotky z dnešního balení. 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *