Hokejisté Plzeňského kraje do 15 let zvítězili na Mládežnickém mistrovství ČR

Hokejový výběr Plzeňského kraje U15 zvítězil na Mládežnickém mistrovství ČR výběrů krajů hokejistů do 15 let. Vítězové se dnes na krajském úřadě setkali se zástupci hejtmanství. 

„Sport jako volnočasová aktivita přináší kromě samotné fyzické aktivity také bonusy v podobě práce v týmu, budování vztahů a především životní styl. Ten dává mladým sportovcům v životě řád, pravidla, nové přátele. Proto je takový úspěch, jakého dosáhl krajský hokejový výběr, jasným důkazem toho, že podpora mládežnického sportu je důležitá,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Mládežnické mistrovství ČR výběrů krajů se uskutečnilo v lednu letošního roku v ústeckém kraji. Probíhá vždy jednou za dva roky, hokejisté v sudých letech poměří síly na Zimní olympiádě dětí a mládeže, v liché roky pak na MMČR výběrů krajů.

Ve finále letošního turnaje hraného v Litoměřicích a Děčíně porazili hokejisté Plzeňského kraje Liberecký kraj vysoko 7:2. Oba týmy na cestě do litoměřického finále ani jednou neprohrály, pouze Plzeňský kraj jednou remizoval.

„Jsem velmi rád, že Plzeňský kraj se může pochlubit tak silnou hokejovou základnou. Hokejový výběr předvedl, že kvalitní hru zvládne a že všechny kluby, které v našem kraji působí, umí vychovat dobré mladé talenty. Věřím, že i na Zimní olympiádě dětí a mládeže, kam i Plzeňský kraj vysílá své sportovce, hokejisté potvrdí kvalitu tohoto sportu u nás,“ říká radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Článek k vítězství najdete na hokejovém webu ZDE.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *