Házenkáři Talentu Plzeň dovezli trofej na úřad

Obří trofej pro mistry České republiky v házené dovezli na krajský úřad hráči týmu Talent MAT Plzeň, kteří titul mistrů získali v play-off po souboji s týmem Lovosic. V úterý 19. května 2015 přijal hráče, realizační tým a zástupce vedení klubu hejtman Václav Šlajs.

„Plzeňský kraj sport výrazně finančně podporuje. Domníváme se, že to je vhodná volnočasová aktivita a také úspěšní sportovci jsou vzorem pro mládež a děti. Mezi podporovanými týmy ze strany kraje je nejen fotbalová Viktorka a hokejisté HC Škoda Plzeň, ale také házenkáři. V loňském roce podpora činila 500 tisíc korun, letos to bude 700 tisíc korun a do budoucna chceme částku ještě navýšit,“ řekl v úvodu hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs. Všem hráčům poděkoval za vynikající výkony a skvělou reprezentaci kraji a dodal, že nechyběl téměř na žádném zápase hraném v Plzni. Za vzornou účast na zápasech dostal hejtman od místopředsedy klubu Talent Plzeň Martin Šafránek mistrovskou medaili, kterou obdrželi hráči.

Trenér týmu Martin Šetlík, který hráče dovedl k mistrovskému titulu, stručně popsal cestu k získání trofeje a dodal, že je přesvědčen, že hráči mají na to, aby to zopakovali i příští rok. Martin Šetlík také poté za celý úspěšný tým převzal trofej v podobě míče s nápisem: „Plzeňský kraj blahopřeje mistrům 2014/ 2015“.

Vedení klubu, realizačnímu tým a všem hráčům hejtman spolu s náměstkem Jiřím Stručkem předali pamětní medaile hejtmana a také dort s maskotem Talentu Plzeň.   (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *