HARRY, HAGRID, HOUDINI a HERMIONA. V plzeňské zoo pokřtili čtyři mláďata vlka hřívnatého

HARRY, HAGRID, HOUDINI a HERMIONA – tak se jmenují mláďata vlka hřívnatého. V plzeňské zoo přišla na svět letos 3. února. Narodila se mladým rodičům Herbertovi a Anně, kteří pocházejí ze zoo v Lipsku (samec) a Norden Arks ve Švédsku (samice). Oběma je pět let.

Kmotry mláďat se stali starosta prvního obvodu Miroslav Brabec, místostarostové Ivana Mádlová a Jiří Uhlík a předseda Finančního výboru obvodního zastupitelstva Štěpán Krňoul.

Vlk hřívnatý bývá nazýván také psem hřivnatým. Chov v ZOO Plzeň začíná 12.10.1993 příchodem dvou samic ze ZOO Halle, SRN, které po dvou měsících získaly partnera z Basileje. Chov byl doplněn roku 1994 samcem Alfem z Dortmundu a roku 1995 samicí Alicí z Lipska. Šestý importovaný vlk Manzan přibyl roku 2003.

První mláďata se narodila Alfovi a Alici 19. 3. 1996, z nich byla uměle odchována samice Vendula. Z vrhu 4. 1. 1997 byl rovněž uměle odchován samec Lord. Dvě samičky a samce narozené (Clif, Cindy, Cleopatra) 6. 12. 1997 odchovala Alice sama. Čtvrtý odchov, který navýšil počet mláďat na 9, přišel na svět 26. 12. 2000. matkou již byla samice Ari z Halle, otcem Alf. Mláďata obdržela jména Dustin, Damián, Denisa a Debora, později překřtěná na Dominiku.

Vrh z listopadu 2006 je pátým vrhem vlků hřívnatých v plzeňské zoologické zahradě, nesl tedy jména začínající písmenem E – Emil, Eda a Erička, rodiče byli Dominika a Manzan, stejně jako triu Frodo , Fleur a Felini z 9. 12. 2008.

Foto Martin Vobruba

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *