Gymnazistou roku je Ondřej Drobil z Církevního gymnázia v Plzni

 

Klání celkem 28 studentů gymnázií se dnes uskutečnilo na Krajském úřadě Plzeňského kraje. Své znalosti poměřili studenti ze 14 gymnázií ve 3. ročníku vědomostního kvízu, který vyhlašuje hejtman Plzeňského kraje.

Vědomostní kvíz, který vytvořil tým Krajského centra vzdělání a Jazykové školy s právem státní zkoušky, prověřil znalosti studentů 120 otázkami z oblasti přírodních a společenských věd i všeobecného přehledu. Z 28 studentů gymnázií v Plzeňském kraji vzešla trojice finalistů. Ta se pak utkala v závěrečném rozstřelu, z něhož vzešel jediný vítěz. Tím se stal student Církevního gymnázia, Plzeň, Ondřej Drobil (na snímku uprostřed). O druhé místo se podělili Josef Valeš a Josef Hladil, kteří měli shodný počet bodů a v rozstřelu o 2. a 3. místo rovněž uspěli stejně shodně.

Předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Jaroslav Šobr předal společně s vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslavou Havlíčkovou pěti nejúspěšnějším řešitelům kvízu poukázky na nákup zbožív hodnotě 10 000 – 3 000 korun.

„Jsem velmi rád, že se dnes díky soutěži mohu setkat se vzdělanými mladými lidmi se širokým rozhledem, což v dnešním kvízu dokázali. Právě vzdělání je pro další život velmi důležité a dostat se mezi tři desítky nejlepších studentů v kraji je velký úspěch, k němuž zároveň všem účastníkům gratuluji,“ uvedl hejtman Josef Bernard na setkání s gymnazisty po skončení kvízu.

Úspěšní řešitelé kvízu – vítězové Gymnazista roku 2018

  1. místo a poukázka 10 000 korun – Ondřej Drobil (Církevní gymnázium, Plzeň)
  2. místo a poukázka 8 000 korun – Josef Hladil (Gymnázium, Plzeň)
  3. místo a poukázka 8 000 korun – Josef Valeš (Gymnázium L. Pika, Plzeň)
  4. místo a poukázka 3 000 korun – Karel Balej (Gymnázium a SOŠ, Rokycany)
  5. místo a poukázka 3 000 korun – Matěj Frouz (Gymnázium, Stříbro) (tz)

Foto KÚ Plzeňského kraje

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *