Giant Enduro Race se o víkendu jede na “nasvíceném” Špičáku

Sobotním prologem na opět „nasvícené“ Spodní Šanci a nedělními pěti rychlostními zkouškami vyvrcholí na šumavském Špičáku letošní seriál Giant Enduro Race. Závody české série, jejíž poslední pátý závod hostí Ski&Bike Špičák a jeho okolí, jsou zároveň zařazeny do letošní premiérové mezinárodní série Central European Enduro 2017. V ní se také jede dohromady 5 závodů v Česku, Polsku a Německu, Špičák je jejím čtvrtým dílem, finále pořádá v půlce října německý Treuchtlingen. Na startu tak bude mimo českých jezdců a jezdkyň i několik desítek zahraničních cyklistů především z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

„Prolog, kde se jezdci rozřadí do pořadí pro nedělní start do první rychlostní zkoušky, se pojede na stejné trase jako nedávný fourcross. Osvícená trať na sjezdovce Spodní Šance je jak pro cyklisty, tak i pro diváky, i když není nijak extrémně těžká, hodně atraktivní,“ říká k novince při letošním startu špičáckého endura Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák. Zdejší sportovní areál je spolupořadatelem závodu, společně se zájmovým sdružením Kolo pro život (majitelem je Petr Čech).

V neděli 17. září začíná od 9,00 první z celkových pěti rychlostních zkoušek (RZ) zhruba 30 kilometrového závodu (včetně transferů na jednotlivé RZ). Pojede se celkem v 11 kategoriích včetně tří hobby a dvou dětských. Přihlášeno je zatím cca 180 účastníků. Nejdříve na trať vyjedou hobby kategorie, pak race, vždy v pořadí od nejvyššího startovního čísla po nejnižší, což je změna oproti předchozím ročníkům. Špičáckého endura se účastní česká špička včetně Michala Prokopa, Přemka Tejchmana, Matěje Vitka nebo sjezdařů Jakuba Říhy či Vlastimila Hynčici.

Měřené rychlostí zkoušky (RZ) jsou celkem dlouhé 11,22 kilometrů a trasa vede přes tři více než tisíc metrů vysoké vrcholy – Špičák, Pancíř a Habr, plus jezdce zavede do okolí Belvederu. Na tratě Ski&Bike Špičák se cyklisté mimo prolog dostanou ještě dvakrát.

Lanovka na Špičáku i bikepark jsou samozřejmě v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu. Cyklistické enduro je posledním sportovním podnikem letošní letní sezony ve Ski&Bike Špičák. Letní provoz ale ještě po neděli 17.9. pokračuje o dalších víkendech až do 29. října.

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *