Fotbalový stadion ve Štruncových sadech je pokrytý wifi, lidé se bezplatně připojí na internet

Město Plzeň připravilo novinku pro návštěvníky fotbalového stadionu ve Štruncových sadech. Jeden z nejmodernějších areálů v zemi je nyní pokrytý bezdrátovým připojením k internetu. Zdejší wifi síť, kterou mohou zájemci zdarma využít, se přidává k více než 20 zónám s bezplatným připojením, jež dává město Plzeňanům a turistům k dispozici. Projekt je realizován v rámci konceptu Smart City Plzeň, jehož cílem je zpříjemňovat a zjednodušovat život obyvatelům západočeské metropole.

„Fotbalový stadion Doosan Arena ve Štruncových sadech je jeden z nejkrásnějších sportovních komplexů v republice, touto novinkou město opět zvýšilo úroveň místa, kde se odehrávají nejen tuzemské duely, ale také utkání evropských pohárů či české reprezentace. Nabídku bezplatného připojení na internet vnímáme jako krok s dobou, která je s využíváním moderních technologií jednoznačně spojena,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Wifi síť najdou návštěvníci stadionu pod názvem PLZEN Sport Wi-Fi, přičemž se k ní mohou připojit na neomezenou dobu. Jedná se o vysokorychlostní chytré wifi řešení Cisco Systems přímo vyvinuté pro stadiony, které umožňuje připojit velké množství zařízení na malém prostoru a je kombinací špičkových bezdrátových technologií, specializovaného softwaru a služeb optimalizovaných pro sport a zábavu. Systém obsahuje na 108 wifi přístupových bodů, 6 síťových prvků pro vzájemné propojení jednotlivých částí systému, 2 servery pro provoz příslušných aplikací, 2 zařízení pro zabezpečení síťového provozu a další prvky. Tato síť umožní fanouškům přímo na stadionu spolehlivý přístup k jejich oblíbeným aplikacím.

Odborníci ze Správy informačních technologií města Plzně pracují spolu s klubem FC Viktoria Plzeň na vývoji stadionové aplikace. „Ta bude obsahovat například informace k utkání, vazbu na Plzeňskou vstupenku, navigaci, usnadní výběr občerstvení a další funkce,“ vysvětlil Tomáš Benedikt, vedoucí úseku rozvoje Správy informačních technologií města Plzně. Aplikace, jež by měla být spuštěna se startem příštího ročníku fotbalové sezony, nabídne i mnoho užitečných informací pro fanoušky. Lidé zde najdou údaje o hráčích, aktuálních i odehraných utkáních, odkazy do fan shopu a další.

„V České republice jde o jeden z prvních projektů podobného rozsahu, díky kterému se všichni fanoušci mohou bezplatně připojit k wifi síti. Doosan arena se tím zařazuje mezi moderní evropské stadiony a nám se otevírají další možnosti, jak zlepšovat komfort našim fanouškům. Jedním z navazujících projektů bude například avizovaná stadionová aplikace. Velké poděkování patří v tomto směru majiteli stadionu, tedy městu Plzeň,“ uvedl za FC Viktorii Plzeň ředitel komunikace Václav Hanzlík. (tz)

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *