Fenomenální hráč na barokní violu da gamba Petr Wagner na zámku v Nebílovech

“Sóla a sonáty Carla Friedricha Abela, posledního z gambových virtuozů” zazní v rámci 25. ročníku festivalu Haydnovy hudební slavnosti v pátek 22. září v tanečním sále zámku Nebílovy. Fenomenálního hráče na barokní violu da gamba Petra Wagnera na podiu doprovodí violoncellistka Helena Matyášová. Začátek je v 19 hodin.
Petr Wagner je považován za jednoho z nejlepších hráčů na violu da gamba v Evropě.
Program koncertu nabízí Abelovu gambovou hudbu z Drexelova Manuscriptu (Joseph William Drexel /1833–1888/, sběratel, 19. století) a z teprve nedávno opět nalezené Maltzanské sbírky (zámek rodiny Maltzan v Militzi, nyní Univerzitní knihovna v Poznani).
Celý program naleznete na www.haydn-festival.eu ; www-zamek-nebilovy.cz
Petr Wagner absolvoval obor violoncello na Pražské konzervatoři, muzikologii naUniverzitě Karlově v Praze a na Royal Holloway University of London. Hru na violu da gamba studoval nejprve u Richarda Boothbyho v Londýně, posléze u Jaapater Lindena na Akademie für Alte Musik v Drážďanech. Svá studia violy da gamba završil získáním prestižního diplomu Uitvoerend Musicus pod vedením Wielanda Kuijkena na Královské konzervatoři v Haagu.
Jako sólista, komorní a continuový hráč vystoupil na mnoha evropských a světových pódiích a festivalech (Queen Elizabeth Hall/Southbank Early Music Series London, Fränkischer Sommer, Stavanger Philharmonic Chamber music series, Teatro Carlo Felice in Genoa, Royal Danish Chamber orchestra concert series Copenhagen, Festival Ile de France, Festival Art et Spiritualié – Troyes/Francie, Mexico City Shakespearean Festival, Pražské jaro, Sopron Early Music Days, Mitte Europa Festival, Elbhangfest, Forum Musicum Wrocław, Concentus Moraviae, koncertní cykly staré hudby Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK aj.), a spolupracuje s vynikajícími osobnostmi, jakými jsou např. Jacques Ogg, René Jacobs, Enoch zu Guttenberg, Andrew Parrott, Konrad Junghänel,a se soubory Collegium 1704, New London Consort, Rare Fruits Council, Capella Cracoviensis, Musicians of The Globe, Concerto Palatino, Orfeo Orchestra, Solamente Naturali, aj.
V roce 1998 založil Petr Wagner Ensemble Tourbillon, jehož aktivity se zaměřují na komorní i orchestrální tvorbu evropského baroka a raného klasicismu 17. a 18. století.

V posledních letech realizoval Petr Wagner v Praze vlastní koncertní řadu Dialogy s gambou. Petr Wagner vyučuje hru na violu da gamba na Masarykově univerzitě v Brně, jakož i v rámci mistrovských kurzů staré hudby v Lidzbarku Warminském (Polsko), Praze, Düsseldorfu a Moskvě.

Rezervace vstupenek na tel.: 606 666 428377 917 090

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *