Druhé sbírkové dny kampaně Voda pomáhá vynesly téměř sedmdesát tisíc korun

Na částce 68 637 korun se ustálil výtěžek druhého ročníku sbírkových dnů charitativní kampaně Voda pomáhá. Dobrovolníci a zaměstnanci Diakonie Západ během tohoto a minulého týdne navštívili 7 západočeských měst, kde za třicet korun nabízeli speciální přírodní pramenitou vodu.

„Částky se podařilo dosáhnout díky pomoci 117 kolegů a dobrovolníků ze SOŠ Horšovský Týn, Vyšší odborné školy zdravotnické a Církevní SŠ v Plzni, kteří osvěžili během sedmi dnů 2 300 osob,“ uvádí koordinátor kampaně Voda pomáhá Tomáš Benda.

„Získané peníze opět rozdělíme mezi naše Projekty na vodě. Prostředky konkrétně poputují za dětmi v náhradní rodinné péči, do rodin v obtížné situaci a stacionářů pro lidi s poruchou autistického spektra a mentálním postižením,“ doplňuje Benda

Kampaň Voda pomáhá ovšem nekončí, pokračuje i po sbírkových dnech. Osvěžení teď bude nabízet na různých akcích. V nejbližších dnech například na automobilových slavnostech Legendy v Praze nebo Mezinárodním folklorním festivalu CIOFF v Plzni. Klienty Diakonie Západ je možné podpořit také online darem na stránkách kampaně vodapomaha.cz nebo zasláním dárcovské SMS. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *