Do dvou týdnů už plzeňská lvice Tamika představí svá letošní čtyřčata návštěvníkům

Během dvou týdnů už návštěvníci plzeňské zoo spatří tři samičky a jednoho samečka lvů berberských, kteří se narodili 9. srpna. Jejich maminka Tamika je původem ze Zoo Hannover.

“Lev berberský je v Plzni chován od roku 2002, množí se od roku 2016; v roce 2022 jim byl modernizován venkovní výběh. Odchovy z Plzně jsou ve Francii, Rakousku nebo Zoo Chleby a Hodonín,” uvedl mluvčí zoo Martin Vobruba.

Při dnešní kontrole si chovatelé stav lvíčat chválí. Koťátka začala opouštět porodní box a spolu se samicí pobývají čím dál víc ve vnitřní expozici. “Chovatelé plánují do 14 dní po přivyknutí zpřístupnit pavilon návštěvníkům. V polovině října  pak zamýšlejí spojit samce a loňská trojčata spolu se samicí a letošními čtyřčaty,” řekl Vobruba.

Samice Tamika se o lvíčata ukázkově stará. „Je to zkušená matka, mláďata má už popáté, vše necháváme na ní. Nás se týkají povinné rutinní zákroky jako odčervení a podobně, při tom je vážíme a měříme. Zasahujeme do toho minimálně,“ popsal mluvčí plzeňské zoologické zahrady.

Zdroj: Zoo Plzeň, snímky Kateřina Misíková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *