Do Alfy míří v pondělí 24. října Hamleti. Budou mezi nimi Petr Čtvrtníček, Jakub Žáček nebo Jana Plodková

I v této sezóně hraje plzeňské Divadlo Alfa nejen dopoledne pro malé diváky, ale nabízí také zajímavá večerní představení, ať už z vlastní tvorby nebo z tvorby hostujících pražských divadel. V říjnu zve na velmi úspěšnou autorskou inscenaci Divadla Na zábradlí „Hamleti“, ve které sedm špičkových českých herců odhaluje se sebeironií taje své profese a snaží se odpovědět na otázku, zda je herectví opravdu vysněným povoláním.

Z vlastní tvorby Alfy můžete v říjnu v rámci večerních představení vidět „Ostře sledované vlaky“ Bohumila Hrabala.

Sedm představitelů Hamleta v jedné herecké šatně – tak začíná inscenace tvůrčího tria Mikulášek – Viceníková – Cpin na téma hereckého života, hraní, předstírání, markýrování. Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? Spolu s Petrem Čtvrtníčkem, Jakubem Žáčkem a Janou Plodkovou si jednoho ze sedmi dánských princů zahrají Jiří Vyorálek, Ivan Lupták, Honza Hájek a Václav Vašák.

„Všimněte si hereckého výběru. Je hodně mimořádné v jednom jediném titulu vidět vedle sebe tolik různých interpretací slavné postavy – já jsem asi nejvíc zvědavá na Jiřího Vyorálka, Ivana Luptáka a Jana Hájka,“ říká Petra Kosová, dramaturgyně Divadla Alfa. Přijďte v pondělí 24. října v 19:00 hodin.

l

Na pondělí 31. října od 19 hodin připravilo Divadlo Alfa Ostře sledované vlaky, vlastní adaptaci jedné z nejznámějších Hrabalových novel, kterou proslavil oscarový film režiséra Jiřího Menzela z roku 1966. Inscenace Divadla Alfa cílí především na dospívající publikum. Dvojice autorů Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček ukazuje první milostné zkušenosti hlavního hrdiny Miloše Hrmy i osudy lidí na malém protektorátním nádraží v konfrontaci s velkými dějinami, s realitou II. světové války. „V roli Miloše Hrmy se na chvíli  do Alfy vrátí na hostování oblíbený herec Milan Hajn, který vloni  odešel do královéhradeckého Draku,” připomíná Petra Kosová.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *