Divadlo ALFA představilo svého Fausta v Japonsku. Teď se chystá i do Koreje

Unikátní zpracování tradiční loutkářské lidové hry Johanes doktor Faust představilo plzeňské Divadlo ALFA  na mezinárodní konferenci „Postava Fausta v dějinách umění“ na půdě The University of the Arts v japonském Tokiu. Sympozia se účastní přední odborníci a akademici z celého světa, oblast evropského loutkového divadla zde představila právě ALFA, společně s šéfredaktorkou časopisu Loutkář Kateřinou Leškovou Dolenskou.

ALFA zahrála svého Fausta také třikrát v tokijském divadle PUK, kde uvedla i další hru lidových loutkářů Don Šajn, režisérem obou inscenací je umělecký šéf ALFY Tomáš Dvořák. Všechna uvedení se setkala s velkým ohlasem. „Na tokijskou univerzitu dorazili také zástupci Národního divadla Bunraku. Velmi nás chválili a nabídli nám hostování na půdě této nejslavnější japonské loutkové scény,” řekl ředitel Divadla ALFA Jakub Hora.

Ihned po návratu z Japonska nastupují plzeňští loutkáři do zkoušení náročné čistě loutkové inscenace Pozor, Zorro! Jde o loutkové zpracování slavné legendy o Zorrovi, rovněž v režii Tomáše Dvořáka. Právě představení Pozor, Zorro! by mělo v létě 2020 vyrazit na dvouměsíční turné po Japonsku a Koreji. (tz)

Foto Divadlo Alfa

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *