Divadelní léto pod plzeňským nebem zahajuje doprovodný program a přidává Cyrana

Jedenáctý ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem se bude odehrávat především v červenci, už teď se ale začíná stavět v Proluce v Křižíkových sadech open air scéna pro více než 400 diváků. První festivalové představení tu bude k vidění už v pondělí 18. června. V rámci doprovodného programu Divadelní léto tradičně spojilo síly s festivalem TANEC PRAHA a na své jeviště pozvalo představení Pojďme na tanec!

Hlavní inscenací letošního Divadelního léta je Cyrano s Michalem Dlouhým v titulní roli. Vstupenky z předprodeje rychle mizí, a proto se organizátoři rozhodli přidat ke stávající premiéře a jedenácti reprízám ještě jedno představení v termínu 18. července.

V Proluce se v červenci odehrají i reprízy loňské úspěšné tragikomedie Akvabely a v rámci doprovodného programu Open Air Slam a Improzápas. Závěr Divadelního léta bude 28. července patřit Festivalu hereckých kapel.

„Tušili jsme, že zájem o inscenaci Cyrano s Michalem Dlouhým a v režii plzeňského rodáka Ivana Řezáče bude velký, už teď ale předčil naše očekávání. Vyprodáno je více než 70% vstupenek. Rádi bychom umožnili všem, aby se na ně dostalo, přidáváme proto představení v termínu 18. července,“ říká Marcela Mašínová, ředitelka Divadelního léta. Představení Cyrana 18. července bude spuštěno do prodeje v pátek 15. 6. v 15 hodin prostřednictvím sítě GoOut.

Jedenáctý ročník Divadelního léta zahájí představení Pojďme na tanec! ve spolupráci s mezinárodním festivalem současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA, který letos slaví jubilejních 30 let. V Plzni se bude konat již po desáté a s Divadelním létem dlouhodobě spolupracuje. Během celého měsíce června nabídne TANEC PRAHA české i zahraniční produkce, na veřejných prostranstvích i uvnitř. V inscenaci Pojďme na tanec! od režisérky Petry Tejnorové a skupiny VerTeDance diváci obdrží návod na to, jak pochopit a ,,překonat strach“ z abstraktního umění jako je tanec.

 

Pojďme na tanec!

pondělí 18. června, 20:30, Proluka v Křižíkových sadech, vstupné 190 Kč

Režie: Petra Tejnorová

Tvorba, tanec: Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Helena Araújo, Halka Třešňáková, Martin Talaga

Produkce: VerTeDance, danceWATCH / Karolína Hejnová

Dá se tak abstraktní umění, jako je tanec, vysvětlit? A dá se vysvětlit třeba rovnou tancem? Petra Tejnorová, režisérka, která setrvale překračuje žánry a ve své tvorbě hledá vždy to nejlepší médium na vystižení svého tématu, se spojila se skupinou VerTeDance – a vznikl „stručný manuál pro vystrašené diváky“.

Divadelní léto je největším open air divadelním festivalem v Plzeňském kraji a jeho návštěvnost se ustálila na osmi tisících diváků. Letos potrvá od 18. června do 28. července. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *