Díky stipendiu mohou získat studenti SOŠ Velešín až 15 tisíc korun ročně

Také v nadcházejícím školním roce, tedy 2018/2019, mohou noví žáci Střední odborné školy strojní a elektrotechnické Velešín počítat se sponzoringem od firem, které se školou dlouhodobě spolupracují. Mezi hlavní výhody patří měsíční stipendium ve výši až 1500 korun.

 „Mohou se nechat sponzorovat od firem jako Engel v Kaplici, Jihostroj ve Velešíně, Bosch v Českých Budějovicích, ale i mnohých dalších například v Českém Krumlově a podobně. Celkem si tak student může přijít až na 15 tisíc korun za rok, což už jsou slušné peníze,“ říká ředitel SOŠ Velešín Milan Timko a dodává, že stipendium je garantováno během celého studia na škole.

Sponzoring je ale podstatně širší. „Firmy platí ubytování, stravování, dopravu, pracovní oděv a obuv. Jsou to velmi významné benefity, které rodinnému rozpočtu značně uleví,“ zdůrazňuje Milan Timko.

Mimo to firmy nabízí absolventům velešínské školy zaměstnání. O tom, že jsou s jejími žáky spokojeny, svědčí i fakt, že se SOŠ Velešín každoročně umisťuje v první trojici prestižní soutěže Škola doporučená zaměstnavateli za Jihočeský kraj.

Bližší informace o benefitech se zájemci mohou dozvědět v úterý 16. ledna, kdy se od 8 do 16 hodin na škole koná den otevřených dveří.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *