Děti z plzeňských mateřských škol dostanou od strážníků nové reflexní vestičky

Brzy se přihlásí duben – Měsíc bezpečnosti a s ním spojené vlídnější počasí, které láká k častějším procházkám. “Proto se metodici prevence opět zaměřili na bezpečnost našich nejmenších ratolestí v mateřských školách a uskutečnili  již páté pokračování projektu s názvem Bezpečně na procházku,” informuje metodička prevence plzeňských strážníků Veronika Kuchynková.

Městská policie Plzeň se v mateřských školách pravidelně věnuje dopravní výchově. Zaměřuje se na bezpečné přecházení vozovky, upozorňuje na důležitost používání cyklistické helmy a reflexních prvků. Dále si strážníci s dětmi vypráví o cestování autem, kde není opomenuto správné použití autosedaček, bezpečnostních pásů ale i chování během jízdy.

Ve spolupráci s Odborem bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení plzeňského magistrátu poskytne městská policie do konce školního roku na 500 reflexních vestiček do všech mateřských školek na území města Plzně. Do každé třídy MŠ metodici prevence osobně předají dvě reflexní vestičky.

Foto MP Plzeň

 

 

  

Veronika Kuchynková

Metodik prevence kriminality MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *