Děti láká zpívání s Plzeňskou filharmonií. Ve Studiu 1 Českého rozhlasu Plzeň se v dubnu vystřídalo 20 škol a více než 1200 dětí

„Plzeňská filharmonie dětem“, tak se jmenuje abonentní řada věnovaná dětem, v rámci které se konají během sezóny 3 koncerty. Plzeňská filharmonie ale také pořádá koncerty pro děti.z mateřských, základních a uměleckých škol z Plzně a Plzeňského kraje. Ve Studiu 1 Českého rozhlasu Plzeň se od 17. dubna do 27. dubna vystřídalo 20 škol a  více než 1200 dětí od 5 do 11 let.

Na programu byly dětské pořady „V šapitó, maringotce a pod všemi slunci světa“, „Jsem MojookOjaak, neboli Pojídač medvědů“ a v předpremiéře se hrál nový pořad „Zpívání s Plzeňskou filharmonií aneb Vlastivědný písničkopis“. Poslední zmíněný koncert měl 29. dubna premiéru pro veřejnost v rámci abonentní řady D. Svatopluk Schuller a Martina Kociánová provedli všechny posluchače celou Českou republikou a objevovali lidové písně ze všech krajů a zákoutí naší vlasti. Děti dostaly zpěvníčky s texty, takže si mohly zazpívat, u většiny z nich úplně poprvé, se symfonickým orchestrem.

Všechny koncerty pro děti dirigoval současný šéfdirigent Tomáš Brauner.

„Jsem ráda, že se nám daří zaujmout dětského diváka. Jsem také ráda, že o naše pořady pro děti mají zájem i mateřské a základní školy Plzeňského kraje, které za námi přijíždějí do Studia S1 Českého rozhlasu Plzeň. Na vzniku dětských interaktivních pořadů se se mnou podílejí hudebníka skladatel Tomáš Ille a scénárista Martin Pášma,“ dodává ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *