Další podezření na falešnou sbírku. Tentokrát na náměstí Republiky

Podezření na falešnou sbírku řešili opět plzeňští strážníci. Na linku 156 se obrátil Plzeňan s informací, že na náměstí Republiky jej oslovila osoba vykonávající veřejnou sbírku, jestli by nepřispěl padesáti korunami do pokladničky. “Oznamovatel osobě uvedl, že má málo drobných a že mu může přispět pouze polovinou. Osoba provádějící veřejnou sbírku oznamovateli uvedla, že to stačí. Když oznamovatel vložil uvedenou finanční částku do pokladničky, tak si všiml, že pečeť není od úřadu, ale od nějaké organizace,” uvádí Andrea Vlčková z městské policie.

Strážníci u veřejných toalet objevili popsaného člověka. “Jelikož zde bylo důvodné podezření ze spáchání přestupku, vyzval strážník osobu k prokázání totožnosti. Osoba hlídce MP předložila potřebné doklady a v celé věci uvedla, že vykonává veřejnou sbírku prodejem předmětů. Finanční hotovost za prodané předměty pak ukládá do pokladničky. Ohledně prodeje předmětů dále uvedl, že předměty nabízí za 50 Kč a pokud mu někdo přispěje finanční částku nižší, tak mu předmět nevydá,” popisuje situaci Vlčková. Oznamovatel ale strážníkům řekl, že osoba, která prováděla veřejnou sbírku, pouze oslovovala kolemjdoucí lidi a žádné předměty k prodeji nenabízela a ani jemu nebyl nabízen.

Hlídka strážníků zjistila u prodejce několik nesrovnalostí v dokladech. Plná moc neobsahovala potřebné údaje a na provádění veřejné sbírky pokladničkami neměla výše uvedená osoba osvědčení. “Způsobem, jakým byla veřejná sbírka prováděna, nebylo možné dojít k řádné evidenci vybraných finančních příspěvků či počtu prodávaných předmětů ze strany právnické osoby pořádající veřejnou sbírku,” říká Andrea Vlčková. Proto strážníci celou záležitost předávají k dořešení na Magistrátu hlavního města Prahy.

Ilustrační foto

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *