Daikin podpoří akci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Dobrovolníkům koupil 14000 párů rukavic

Společnost Daikin vyrábějící moderní klimatizace v rámci svých aktivit podporujících ekologii věnovala ve spolupráci s firmou Profesional CZ Plzeň dobrovolníkům projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko 14 000 párů rukavic. Hlavním úklidovým dnem letošní ekologické akce je sobota 7. dubna.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je sběr nežádoucího odpadu v přírodě a likvidace černých skládek. Do každoročního projektu semohou hlásit jednotlivci jako dobrovolníci, ale i firmy, které chtějí pomoct se zajištěním akce.

Plzeňský závod Daikin získal v minulosti ekologický certifikát Super Green Heart Factory za dlouhodobou snahu o ekologický provoz a celkové úsilí být společensky zodpovědným výrobcem. Plzeňská továrna Daikin využívá solární panely, rekuperaci tepla a dešťovou vodu. Ročně ze solárních panelů získává kolem 22 MWh ekologicky čisté energie (průměrná roční spotřeba 6,7 domácnosti). Rekuperace tepla ušetří ročně zhruba 416 GJ (průměrná roční spotřeba 6,3 domácnosti). Sběr dešťové vody je využíván ke splachování na toaletách a ročně v plzeňském závodě ušetří 544 000 litrů pitné vody (zhruba 77 700 spláchnutí). (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *