Člověku se až obrací žaludek nad tím, co všechno musí strážníci řešit. Opilci, pomočení, podělaní…

Strážníkům není někdo co závidět. O víkendu neměli nouzi o setkání s opilci a s pomočenými a podělanými existencemi. Někteří už jsou obviněni z přestupku znečištění veřejného prostranství. Už z té představy se normálnímu člověku obrací žaludek.

Hlídku městské policie povolali k čerpací stanici do Přemyslovy ulice, kde se měl muž na chodníku uložit k odpočinku. Podle oznamovatele, který událost na linku městské policie ohlásil, měl na místě dotyčný ležet již nějakou tu chvíli a vydávat dávivé zvuky, což mělo pohoršovat procházející zákazníky čerpací stanice. Po příjezdu ho strážníci našli ležet vedle zapáchající kaluže moči a rozbité láhve. Vzhledem ke své opilosti nebyl schopen z místa odejít po svých, hrozilo, že by mohl upadnout a způsobit si tak případně poranění. Jelikož nekontroloval své chování a ohrožoval svůj život a zdraví, transportovali ho strážníci na záchytku. Po vystřízlivění byl předveden ke zjištění totožnosti na Policie ČR – oddělení cizinecké policie, neboť bylo nutností zjistit, o koho se vůbec jedná. Muž díky přemíře vypitého alkoholu totiž nebyl schopen hlídce jakkoliv prokázat svou totožnost. Navíc se později ještě zpovídal ze spáchaného přestupku.

V neděli před půlnocí hlídka pak převezla do protialkoholní záchytné stanice jednačtyřicetiletého muže z Klatovska. Alkoholem zmožen si ustlal na zastávce MHD v Šumavské ulici. Ani on nebyl se strážníky schopen srozumitelně hovořit, neovládal své jednání a nohy ho v důsledku silné opilosti dobře neunesly.

Pozornosti procházející hlídky neušla ani žena sedící na jedné z laviček sloužících k odpočinku v lesoparku Homolka. Do poloviny stehen měla totiž stažené kalhoty a právě prováděla tělesnou potřebu. Strážníci zjistili, že jde o padesátiletou ženu, kterou vzhledem k místní a osobní znalosti z předchozích činností znají. Že by vykonala jakoukoliv tělesnou potřebu, jim popřela. Celá záležitost tak poputuje k dořešení správnímu orgánu.

Foto MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *