Bude lépe nebo hůře? Co přinese rok 2022 v pracovní oblasti?

  • Dle ankety Profesia.cz jsou odhady zaměstnanců vyrovnané. Nepřevládají pesimistické ani optimistické scénáře
  • 59 % Čechů zažilo doposud kvůli covidu úplnou ztrátu nebo snížení příjmu
Tento rok bude jistě turbulentní v mnoha ohledech. Lidé se obávají nejen dalšího zdražování energií, ale také růstu inflace zdražující většinu položek rodinného rozpočtu. Co ale přinese rok 2022 nového v pracovní oblasti? Mnoho lidí je stále optimistických a očekávají, že si v práci polepší a budou dostatečně vydělávat (22 %), jen o něco málo méně se naopak bojí ztráty zaměstnání a následných problémů se splácením závazků (21 %) a stejné procento věří, že si polepší a bude vydělávat výrazně více než doposud (21 %), říká anketa pracovního portálu Profesia.cz.
„Všichni doufáme, že bude lépe, a že problémy, které celé společnosti i každému z nás přináší covid-19, už oslabí nebo pominou. V anketě na našem portálu Profesia.cz se vytvořily tři zhruba stejně silné názorové proudy. Dva více či méně optimistické, které věří, že si v práci polepší a třetí pesimistický, který očekává problémy,“ říká na základě výsledků ankety Michal Novák z pracovního portálu Profesia.cz.
Vedle těchto tří hlavních proudů přinesla anketa ještě dvě další odpovědi se stejným procentuálním zastoupením. 18 % se bojí, že i když si své pracovní místo udrží, tak kvůli rostoucím cenám energií a inflaci nebude schopno splácet svoje závazky a vyžít. Stejné procento (18 %) pak neočekává od tohoto roku v pracovní oblasti žádnou změnu.
„Podle našich statistik zažilo 59 % Čechů kvůli covidu úplnou ztrátu nebo snížení příjmu a následně problémy s ukočírováním rodinných financí,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif a dodává: „Logickou reakcí na tyto těžké chvíle můžeme sledovat, že stále více lidí se chová zodpovědně a své závazky si více pojišťují. Konkrétně registrujeme 12% růst pojištění úvěrů a hypoték pro případ neschopnosti splácet.“
Zdroj: Aspen.pr

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *