Birell má hned dvě první místa. Prazdroj dominoval soutěžím Zlatý pohár Pivex a Zlatý soudek Pivex

Pivovary Plzeňského Prazdroje ovládly letošní ročník soutěže lahvových a čepovaných piv Zlatý pohár Pivex a Zlatý soudek Pivex. Z osmi soutěžních kategorií si odnesla prazdrojská piva hned čtyři první místa. Nejúspěšnější byla značka Birell, jejíž obliba mezi spotřebiteli stále roste.

 Birell si odnáší hned dva Zlaté poháry Pivex. Birell světlý dominoval v klání nealkoholických piv, Birell Pomelo pak získal první místo v kategorii míchaných nízkoalkoholických a nealkoholických piv.

„Úspěch Birellu na prestižní soutěži nás nesmírně těší. Přízeň odborníků i rostoucí zájem spotřebitelů dokazují, že naše sázka na kvalitní nealkoholická piva, vyráběná z těch nejlepších surovin, byla správným krokem,“ uvedl ředitel pro marketing a inovace Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie. Birell stojí za výrazným nárůstem obliby nealkoholického piva v ČR a SR. O kvalitách Birellu a oblibě u zákazníků svědčí, že jeho podíl na trhu nealkoholických piv v ČR je téměř tříčtvrtinový.

Vítězství v soutěži Zlatý pohár Pivex v kategorii tmavých piv získal Kozel černý. Velkopopovický pivovar dominoval se svým světlým ležákem i mezi čepovanými ležáky a Kozel tak má i trofej Zlatý soudek Pivex. Úspěch pivovarů Plzeňského Prazdroje pak doplnil třetím místem v kategorii čepovaných světlých piv Gambrinus nepasterizovaná 10.

Soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex se letos účastnilo 53 značek, o Zlatý soudek Pivex se pak ucházelo 39 čepovaných piv. Jednotlivá piva hodnotí v soutěži pivovarští odborníci, kteří posuzují ve dvou kolech anonymní vzorky. Hlavními kritérii při degustaci jsou chuť, plnost, vůně, říz a hořkost. V obou kolech soutěže jsou u všech vzorků piv prováděny laboratorní rozbory a senzorická hodnocení v laboratořích Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, který je odborným garantem soutěže. Konečný výsledek je určen součtem hodnot z obou kol a laboratorními rozbory potvrzujícími deklarované hodnoty přihlašovaných piv.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *