Bezplatná wifi už je i na Lokomotivě, na Atletickém stadionu ve Skvrňanech a v bazénu na Slovanech

Město Plzeň rozšířilo bezplatné wifi připojení na další sportoviště. Po nedávném spuštění wifi sítě na stadionu FC Viktoria Plzeň se pokrytí dočkal také Plavecký bazén Slovany, Městská sportovní hala TJ Lokomotiva Plzeň a Atletický stadion města Plzně ve Skvrňanech. Plzeňané i turisté mohou síť s názvem PLZEN Sport Wi-Fi využít na neomezenou dobu. Celkem už jsou ve městě více než dvě desítky míst s bezplatným připojením. Rozšiřování wifi sítě je součástí projektu Smart City Plzeň, který přináší chytrá řešení pro pohodlnější a příjemnější život obyvatelů západočeské metropole.

„Dnešní doba je jednoznačně spojena s moderními technologiemi a lidé využívají mobilní telefony a jiná chytrá zařízení k celé řadě úkonů. Proto chceme nabídnout Plzeňanům a turistům možnost bezplatného připojení na co nejvíce místech západočeské metropole. V současné době více než dvacítku takových lokalit rozšířila tři hojně navštěvovaná sportoviště, využíváme přitom ve zjednodušené formě technologii, kterou jsme aplikovali letos na jaře při pokrytí stadionu FC Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

K síti PLZEN Sport Wi-Fi je možné se přihlásit během několika vteřin, stačí pouze potvrdit podmínky a zařízení se připojí na neomezeně dlouhou dobu. Práce na sportovištích zabraly odborníkům několik měsíců. „Co se týká plaveckého areálu, zde je nově sítí pokrytý vnitřní prostor tribun u hlavního bazénu, u atletického stadionu jde o prostor hlediště a navíc sektory, které využívají například novináři, v areálu TJ Lokomotiva jsme instalovali připojení v hlavní hale,“ uvedl vedoucí úseku infrastruktury Správy informačních technologií města Plzně Libor Červený. Doplnil, že nejvíce času zabralo správné umístění a nasměrování techniky.

„Plzeň v tomto ohledu využívá faktu, že má na svém území velmi dobrou optickou síť, která ve 110 kilometrech pokrývá na 130 městských budov. Instalace wifi připojení v těchto lokalitách tak již nepřináší velké náklady spojené s technickým řešením, v rámci konektivity pak využíváme zkušenosti s chytrou sítí zprovozněnou na stadionu ve Štruncových sadech. Jsme rádi, že můžeme nabídnout lidem tuto službu a zvýšit tak jejich komfort při návštěvě sportovišť, zároveň těmito kroky držíme tempo s moderními evropskými metropolemi,“ okomentoval technický náměstek primátora města Plzně Pavel Šindelář.

Wifi síť, jež město instalovalo na sportoviště, je speciálně přizpůsobena, aby zvládla připojit velké množství zařízení na malém prostoru a je kombinací moderních bezdrátových technologií, specializovaného softwaru a služeb optimalizovaných pro sport a zábavu. (tz)

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *