Baseball v Plzni má už prvního reprezentanta – Ondřeje Kupku!

Asi stále málokdo tuší, že se Plzeň již tři roky prezentuje velmi kvalitně v dalším sportovním odvětví  – baseballu. Parta stovky dětí v šesti týmech brázdí celou ČR a hrdě s nápisem Plzeň na prsou bojují ve svých zápasech proti svým vrstevníkům. Přitom nemají ani hřiště, jen jednoho šíleně nadšeného trenéra a školní cvičiště 21. ZŠ na Slovanské aleji.

Baseball v Plzni patří mezi TOP 10 v mládeži ČR. To, že v regionální soutěži Plzeňského a Jihočeského kraje již pravidelně vyhrává ve všech věkových kategoriích Plzeň, si již všichni zvykají. Ale to, že Plzeň dokáže porážet i Prahu či Ostravu na vrcholných akcích ČR, je stále pro všechny překvapení. Zvláště když ostatní kluby vědí, v jakých podmínkách Plzeň trénuje. Plzni patří průměrně 10. příčka v mládeži mezi čtyřiceti kluby ČR!

Výsledky sezóny 2017

Tým U7 (do sedmi let) zvítězil v Regionu Jihozápad (sloučený Jihočeský a Plzeňský kraj) před Hlubokou nad Vltavou, Domažlicemi, Klatovy a softbalisty z Ledenic a Trhových Svin. Odehrál navíc Interligu, což je soutěž celých Čech centralizovaná do Prahy, kde skončil na 4. místě za Tempem Praha, Bleskem Jablonec a Kotlářkou Praha, ale před dalšími čtyřmi týmy soupeřů.

Tým U8 hrál z dlouhodobých soutěží Interligu Čech, kde skončil na 3. místě z 12 týmů, a v Poháru Čech ČBA (České baseballové asociace), kde obsadil taktéž 3. příčku. Vrcholem byla samozřejmě účast na mistrovství ČR v krásném areálu Hrochů Brno, kde děti strávily krásné tři dny a mezi šestnácti nejlepšími kluby ČR skončili jedenáctí.

Tým U9 zvítězil v Regionu Jihozápad před Domažlicemi, Klatovy, Hlubokou nad Vltavou a softbalisty ze Slavie Plzeň, Ledenic a Trhových Svin. Na vrcholném MČR pak obsadil hezkou 10. příčku z dvaceti týmů.

Tým U10 se těsně nedokázal probojovat na mezinárodní turnaj Super Cup, tak sbíral zkušenosti ve starší soutěži U11, kde hrál jako druhý tým Plzně a nevedl si vůbec špatně. Na svém U10 ČBP skončil na hezkém 10. místě z osmnácti týmů ČR.

Tým U11 zvítězil v Regionu Jihozápad před Hlubokou nad Vltavou, Domažlicemi a Klatovy. Navíc si zahrál mezinárodní turnaj o prázdninách Back2School v Praze.

Hlavně absence hřiště může za to, že Plzeň stále nemá i seniorský tým. Nicméně máme reprezentaci ve Slowpitchových vodách! Letos nově se z party rodičů vyklubal tým, který se hned přihlásil do České slowpitchové ligy. Slowpitchový tým složený povinně z pěti mužů a pěti žen hraje softbalovým míčkem na velkém hřišti. Tento sport je celosvětově oblíben a má dokonce i své ME a MS. A jak dopadl plzeňský tým ve své premiéře? Výborně! Šestá příčka z patnácti týmů ČR, Německa a Slovenska jistě naznačuje kvality týmu.

Členská základna Baseballového klubu Plzeň úspěšně roste, za tři roky se dostala přes trojciferné číslo – a tak není divu, že si stovka sportovců dopřála i trochu té kultury a klub uspořádal historicky první baseballový ples ve městě Plzni s účastí 120 hostů.

Baseball Plzeň vychovává reprezentanty!

Je samozřejmé, že se klub snaží zapojit co nejširší spektrum mládeže do sportu. Vždy se ale objeví talenty s velkou vůlí, a tak máme radost, že můžeme představit i prvního reprezentanta z řad klubu Plzně. Jedenáctiletý mladík Ondřej Kupka z 21. ZŠ Plzeň se dokázal prokousat sítem reprezentačních výběrů a v letošním roce jej čeká reprezentace ČR na ME U12 v Maďarsku, případně i MS. “Všichni jsme na Ondru hrdí a držíme mu palce,” vzkazují spoluhráči.

V nové sezóně 2018 budou týmy Plzně bojovat opět po celé ČR. Klub Plzně nastoupí do dlouhodobých soutěží celorepublikových(tým Slowpitch a U9  – děti do 9 let), středočeských (U8 a U13 prověří pražské kluby) a přeborů jihozápadních Čech (U6, U7, U10, U11). Celkově tedy do soutěží baseballu nastoupí Plzeň se sedmi týmy dětí a jedním seniorským mix týmem, což je pro krajské město standardní, ale bez zázemí a optimálních podmínek dosti nevídané.

Baseball i do ZŠ a MŠ!

Klub se nevěnuje jen soutěžím baseballu a svým týmům, dělá propagaci sportu i na ZŠ i MŠ. ZŠ města Plzně zapojuje do soutěže o zajímavé ceny pro ZŠ  “Hod do dálky”, která má vyvrcholení v Praze. Pro MŠ zase běží program “Bav se baseballem”, kdy pro MŠ je zajištěn materiál a ukázkové hodiny baseballu a následněje uspořádánvrcholný turnaj školek, Mistrovství MŠ města Plzně.

Nejbližší domácí akce jsou ještě daleko,nyní všechny týmy Plzně pilně trénují v tělocvičnách a všichni se těší na svá první utkání v dubnu.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *