Auto pro Filipa zřejmě bude, lidé se dali dohromady! Páteční benefiční koncert to jasně ukázal

Jazzový koncert, benefiční taneční večer, speciální účet, kalendáře, to vše bylo připraveno pro pomoc rodině Směšných z Ostrovců, kteří nutně potřebují vůz speciálně upravený s nájezdem pro invalidní vozík pro svého vážně postiženého synka Filipa. Vyvrcholením sbírky byl v pátek 13. října benefiční taneční večer, na který byli pozváni přispívající lidé a organizace. V programu vystoupili tanečníci a tanečnice ze Stříbra, Tachova a Černošína. Na akci také byli lidé za organizace, kteří se rozhodli ke sbírce připojit.
Přijeli Dolníci s částkou 7.650 korun z jazzového koncertu. Svaz tělesně postižených přispěl tisícovkou, stříbrští ostrostřelci přivezli 10.000 korun. Tyto částky už putují na účet Směšných a od dalšího týdne přibude ještě 34.700 korun. “Tato částka je z celého pátečního večera, kdy 13.300 se vybralo na dobrovolném vstupném a 21.400 korun se získalo za prodej kalendářů. Na to, že to byl pátek třináctého a já jsem zprvu byla hrozně proti tomu, aby akce byla v tento den, protože jsem pověrčivá a bála jsem se nějaké katastrofy. Teď jsem ráda, že jsme  tuto kletbu prolomili. Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se do projektu zapojili, všem, kteří tančili a všem, kteří přišli akci podpořit. Jak jsem řekla při rozhovoru mně osobně akce přinesla 11 dívek s úžasným potenciálem do života a s obrovským srdcem. Je toho ovšem mnohem víc, ale to by spíš bylo na knížku, než na článek,” usmívala se po akci pořadatelka Veronika Merglová z Černošína.
Na místě byli také manželé Šmahelovi z Kladrub, kteří rodině nabídli zvedací plošinu pro vozík, manželé Klepsovi, kteří na akci přispěli občerstvením a také starosta města Černošína Miroslav Plincelner. Překvapením byla také vzácná návštěva v podobě známě modelky Kateřiny Votavové. “Do Černošína jsem jela ráda, není mi osud malého chlapce lhostejný, navíc mí rodiče se s rodinou znají. Ráda jsem přidala nějaké peníze a také jsem chtěla vidět ty vyhlášené tanečnice, které byly opravdu skvělé,” usmívala se modelka Votavová, která vždy ráda podporuje podobné akce u svého bývalého bydliště.
Benefice se účastnili také rodiče nemocného Filípka Eva a Miroslav Směšných z Ostrovců. “Malého Filipa jsme museli nechat doma, neboť by zvukové a světelné efekty u něj mohly vyvolat epileptický záchvat. Moc nás překvapilo, co přišlo lidí, za což děkujeme. Taneční čísla byla úžasná, bylo vidět, že to děti dělají s láskou, večerem provázel i skvělý moderátor Pavel Halla z Českého rozhlasu, který se snažil i lidi pobavit, byť vysílaná videa byla smutná. Video, kde Veronika tančí s naším Filípkem na vozíčku, nás hodně rozhodilo. Ale měli jsme z něj radost, protože jsme viděli, že Filípek zatleskal. Na konci večera jsme dostali několik šeků. Pravda je taková, že jsem byla tak dojatá, že jsem ani pořádně v tu chvíli nevnímala, od koho jsou. Až doma, když  jsem si je v klidu prohlédla, jsem si uvědomila, že jsem v návalu emocí pořádně nepoděkovala , tak to činím dodatečně. Chtěli bychom také poděkovat všem, kteří se podíleli na vzniku úžasného večera, který jsem asi vnímala vzdáleně, protože jsem velkou část proplakala.   Ale i tak to byl kouzelný večer, na který budeme rádi vzpomínat,” uvedla Eva Směšná, maminka Filípka.
Pokud se chcete zapojit i vy, lze tak několika způsoby:
1. Pošlete jakoukoliv částku na č.ú.: 223212123/0600
Stav účtu můžete průběžně sledovat zde: https://www.moneta.cz/firmy/instituce-a-verejna-sprava/transparentni-ucty/001?accountNumber=223212123
2. Přijďte si do černošínského muzea koupit kalendář 11Stars s malými tanečnicemi.
3. Oslovte vaše firmy, podnikatele, přátelé, zda se někde nezbavují slušného většího vozu, který by mohl mít v zadní části invalidní vozíček?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *