Ani déšť neodradil běžce krajského půlmaratonu. Závodilo jich přes tisíc

Areál Škodalandu v Plzni byl dějištěm třetího ročníku rodinného běžeckého závodu Krajský půlmaraton, na který se zaregistrovalo téměř 1300 běžců. I přes nepřízeň počasí si závod, atrakce i dětské běhy užili všichni návštěvníci.

Také letos nabídl Krajský půlmaraton tři různé tratě. Na Krajské pětce závodilo 161 běžců, Krajskou desítku zaběhlo 169 závodníků a samotný půlmaraton téměř 600 milovníků běhu. V každé kategorii dle věku byli vyhlášeni vždy tři nejlepší, a to trojice mužů i žen. Nejlepším běžcem Plzeňského kraje mezi muži se stal Tomáš Eisner s časem 1h 13min 33s. Nejlepší běžkyní Plzeňského kraje mezi ženami byla Marcela Joglová s časem 1 h 25 min 27 s. První tři nejlepší ženy Plzeňského kraje a první tři nejlepší muži Plzeňského kraje si z rukou náměstka hejtmana Ivo Grünera převzali šek na 10 000 korun (1. místo), 5 000 korun (2. místo)a 3 000 korun (3. místo).

Všichni běžci se zúčastnili slosování o věcné ceny, mezi nimiž bylo horské kolo Specialized Pitchv ceně několika desítek tisíc korun, závodní koloběžka Kostka Tour a zapůjčení automobilu Suzuki na celý víkend. Všichni účastníci závodu, a to všech délek tratí, si odnesli také pamětní medaili. Na své si přišly i děti, které závodily na tratích 100, 400, 800 a 1200 metrů. Letos se na dětské běhy přihlásilo rekordních více než 300 dětí.

Plochu areálu zaplnili partneři  půlmaratonu, kteří prezentovali sportovní zboží a doplňky, nechyběla ani lezecká stěna nebo Dětský svět Lvíček. Hlavním partnerem závodu byla společnost NET4GAS, závod podpořila také Nadace ČEZ.

Stejně jako loňský rok byla připravena FAN zóna v Dobřanech, s doprovodným programem a koncertem kapely Semtex.

Výsledky jednotlivců:

muži

  1. místo: Eisner Tomáš/Pilsenman Club (1:13:33 )
  2. místo: Valeš Jiří/OK Lokomotiva Plzeň
  3. místo: Yamaguchi Nobuyuki/Daikin

ženy

  1. místo: Joglová Marcela (1:25:27 )
  2. místo: Junková Kristýna/Plzeňští běžci
  3. místo: Šmákalová Petra/Sokol SG Plzeň Pet

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *