Akademie III. věku přijímá přihlášky až do pátku

Plzeňský kraj a ZUŠ Terezie Brzkové v Plzni připravily pro seniory první ročník Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku v regionu. Termín pro podání přihlášek je prodloužen až do pátku 6. října 2017. 

Akademie je určena pro vzdělávání seniorek a seniorů v umělecké oblasti a jedná se o první akademii tohoto druhu v Plzeňském kraji. Vzdělávání se uskutečňuje formou přizpůsobených individuálních nebo skupinových výuk, přednášek, cvičení, seminářů a koncertů. Studovat je možné v oboru hudebním, výtvarném, literárně-dramatickém nebo tanečním.

„Nápad na otevření akademie třetího věku velmi oceňuji a jsem ráda, že za podpory Plzeňského kraje mají senioři ojedinělou příležitost, příležitost se stále vzdělávat,“ říká náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová.

Studium na akademii je tříleté, rozdělené na semestry a bude zahájeno slavnostní imatrikulací, která se uskuteční 10. října v Domě hudby v Plzni. Absolventi akademie obdrží po dokončení studia absolventský list, který bude předán na slavnostní promoci.

Původní termín pro podání přihlášky 29. září byl prodloužen až do 6. října. Přihlášky lze podávat v kanceláři školy (ul. Terezie Brzkové 33) nebo prostřednictvím webu www.zustb.cz.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *