Přišli se pomazlit s kočičandami a kočičáky. A všichni si toho užívali…

Obří hromadu granulí, konzerv, pamlsků, steliva a čistících prostředků přinesli do spolku Naděje pro kočky v Plzni–Bručné návštěvníci sobotního Podzimního dne otevřených dveří. „Přišlo na osm desítek lidí všech věkových kategorií od rodin s malými dětmi až po seniory. Nejmladší návštěvnicí byla osmiměsíční holčička, kterou moc zajímala hlavně koťátka,“ usmívá se předsedkyně spolku Helena Straková.

Děti i dospělí se zajímali o osudy zvířat a o práci spolku, který pečuje o opuštěné, týrané nebo handicapované kočky z Plzně i okolí. Aktuálně jich má v péči přes čtyři desítky. Návštěvníci se například dozvěděli o osudu kočičky Sněhurky, kterou nalezla dvojice téměř osmdesátiletých seniorů na okraji Plzně. „Manželé nemocnou kočku vypiplali, mnohokrát s ní byli na veterině a dokázali se zuboženou kočičkou doslova zázraky. Když se ale ukázalo, že je březí, věděli, že porod a péče o koťata by byly nad jejich síly, a tak je Sněhurka u nás. Až odchová všechna koťátka, vrátí se zpět ke svým zachráncům,“ popisuje předsedkyně spolku jeden z mnoha kočičích příběhů.

Lidé si na akci hlavně přišli koťata, kocoury a kočky prohlédnout a pohladit. „Kočky si pozornost návštěvníků vysloveně užívaly a byly moc vděčné. Na tolik mazlení totiž nejsou při běžném provozu zvyklé. Obrovské nadšení vzbuzovalo několik koťátek a dvě z nich hned našla nové domovy, z toho máme velikou radost,“ říká Helena Straková.

Den otevřených dveří byl pro spolek mimořádně úspěšný. Návštěvníci na něm nevěnovali kočkám jen krmivo a stelivo, ale také peníze. „Každá koruna je pro spolek, který je odkázaný pouze na štědrost dárců, obrovskou pomocí. Díky příspěvkům od návštěvníků budeme moci zaplatit například nezbytnou veterinární péči a další výdaje,“ doplňuje Helena Straková s tím, že spolek chystá další den otevřených dveří na adventní období. (tz)

Foto Naděje pro kočky

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *