Zoo Plzeň otevřela po 41 dnech nucené přestávky. Denně tam smí na návštěvu jen 2850 lidí

Zoo Plzeň vstoupila po 41 dni úplného uzavření do omezeného provozu, kdy jsou návštěvníkům k dispozici venkovní expozice – jako park;  občerstvení formou okének, automatů a venkovních stánků. Pavilony a vnitřní restaurace jsou uzavřeny. 

Při dodržení nařízení vlády nelze zakoupit vstupenky na místě a zároveň dodržet denní limit 150 osob na hektar. V případě plzeňské zoo tedy 2850 osob denně. Od pátku proto byly činěny všechny kroky, k pondělnímu otevření, včetně úplné desinfekce toalet, umístění desinfekčních prostředků a spuštění předprodeje na www.plzenskavstupenka.cz. Situace umožnuje spustit prodej pouze základních tarifů vstupného.  Na www.zooplzen.cz je důkladný popis současného stavu a návod na návštěvu Zoo a BZ v provizorním provozu.

Poděkovat zaměstnancům zoo za nasazení v době úplného uzavření, podpořit je a seznámit se na místě s aktuální situací přijel dnes (27.4.)  první náměstek primátora města  Plzně Roman Zarzycký. Spolu s ředitelem Zoo a BZ ing. Jiřím Trávníčkem přivítali i jedny z prvních návštěvníků po znovuotevření zahrady, rodinu Helusovu z Plzně-Vinic s dvouletým Tobiášem. Zoo Plzeň v období uzavření nemusela propustit jediného zaměstnance, pochopitelně přijala řadu hygienických i úsporných opatření.

Ztráta Zoo a BZ z chybějících tržeb a nájmů dosáhla přibližně 12 mil Kč. Pan náměstek přislíbil maximální možnou podporu ze strany zřizovatele při získání prostředků pro sanaci těchto ztrát.

Zdroj: Zoo Plzeň, foto Kateřina Misíková

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *