Zlatá stezka – to jsou 2 000 kilometrů turistických cest od Dunaje po Šumavu

Nejdelší a nejrozmanitější vyznačená turistická stezka umožňuje putovat bez hranic od Dunaje až po Šumavu. K 660 km bavorské Zlaté stezky se nyní přidává 289 km české sourozenecké cesty. Společně s napojovacími cestami a příčnými spojeními tak vznikla mezinárodní turistická cestní síť se 13 hraničními přechody o délce přes 2000 km.

Srůstá dohromady, co dohromady patří. Bavorský les, nejstarší německý národní park a jediný prales, je hluboce srostlý s Národním přírodním parkem Šumava na české straně. Společně oba parky utvářejí největší souvislé lesní pohoří ve Střední Evropě. Přírodní ráj v srdci kontinentu, nedotčený a divoký, provinutý pěší cestní sítí. To je Zlatá stezka vedoucí tajemnými lesy, neporušenými vřesovišti, divokými říčními údolími, podél zámků, hradů a malebných městeček. Zlatá stezka vás povede po stopách Keltů a Chodů, obchodníků a rýžovatelů zlata, pašeráků a svatých. Budete procházet místy, po kterých se kdysi přepravovalo „bílé zlato“ – sůl od Dunaje do Čech.

Podél Zlaté stezky pěšího turistu srdečně přivítají hostitelé s lůžky všech kategorií a s regionálními specialitami. Odpočinete si, načerpáte nových sil a opět se vydáte po Zlaté stezce Zelené střechy Evropy, kde je volnost turisty nekonečná.

Prospekty i celou podrobnou knihu průvodce dostanete:

Informační centrum Plzeňského kraje a Bavorska
náměstí Republiky 131/17, 301 00 Plzeň, Tel. +420 720 983 682
info.plzen@bavorskelesy.cz | www.bavorsko−cechy.eu

Informační centrum Bavorsko – Čechy
Karla IV. 416/14, 370 01 České Budějovice
T +420 724 888 069 | info.cb@bavorskelesy.cz

 

Zdroj: Krajský úřad Plzeňského kraje

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *