Zimní oblečení na roční holčičku nebo třeba prací prášek. Do vánoční sbírky Holky holkám můžete přispět už od pondělí

Poukázka ke kadeřníkovi, plyšový krtek, auto na ovládání nebo cokoli na novorozence – taková jsou letošní vánoční přání maminek a dětí z  charitních domovů pro matky s  dětmi v  tísni. Tradiční dopisy Ježíškovi už potřetí napsali na výzvu plzeňské ženské iniciativy Holky holkám. Ta jejich přání v  pondělí 26. listopadu zveřejní na svém facebookovém profilu HolkyHolkamPlzen.

„Sešlo se celkem 103 přání z  domovů z  Plzně, z  Klatov a z  Havlovic u Domažlic. Některá z  nich jsou úplně stejná, jako mají běžné maminky a děti – kosmetika, hračky, nádobí nebo batoh do školy. Ale jsou tu i přání, z  nichž je cítit ta tíživá situace, v  níž maminky v  domovech svaté Zdislavy jsou: jedna si přeje teplé zimní oblečení na roční holčičku, další prací prášek a cokoliv pro svého měsíčního chlapečka,“ říká hlavní organizátorka akce Markéta Čekanová.

Seznam přání bude na facebooku zveřejněn a průběžně aktualizován do 12. prosince. Lidé mohou své dárky přinášet do budovy studijní a vědecké knihovny v  Plzni, případně do sídla Nadace 700 let města Plzně nebo do západočeské pobočky Paměti národa v  DEPO2015. Holky holkám, tedy skupina plzeňských ženský osobností, je pak zabalí, opatří jmenovkami, které letos vyrábějí žáci ZUŠ Jagellonská v  Plzni a doručí do domovů.

Iniciativa Holky holkám funguje v  Plzni od roku 2016. Tvoří ji známé spisovatelky, muzikantky, herečky, tiskové mluvčí, ředitelky významných institucí a další zajímavé ženské osobnosti. Kromě vánoční sbírky dárků pořádají Holky holkám ještě velikonoční bazárek dámských oděvů, jehož výtěžek je rovněž určen domovům sv. Zdislavy pro matky s  dětmi v  tísni. Tři ročníky bazárku vydělaly bezmála 100 tisíc korun a ve vánočních sbírkách se podařilo splnit přání v  celkové hodnotě kolem 200 tisíc. (tz)

Ilustrační foto Holky holkám

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *