Železničáři v Německu v pondělí stávkují. Nepojedou vlaky do Mnichova ani přeshraniční v Karlovarském kraji

V pondělí 27. března 2023 od 00:00 do 24:00 hod. se v Německu uskuteční stávka na železnici, na které se budou podílet mj. i zaměstnanci řízení provozu. Z tohoto důvodu bude na německé železnici zcela zastaven provoz všech dálkových i regionálních vlaků. Dotkne se to ale i vlaků na území Česka. 

V tuto chvíli připravují České dráhy detailní provozní opatření, provoz by měl být na hranicích v Plzeňském a Karlovarském kraji zajištěn následovně:

Mezistátní dálková doprava
· Vlaky linky Ex6 Západní expres Praha hl.n. – Plzeň – Domažlice – Schwandorf – München Hbf budou zajištěny pouze v úseku Praha – Domažlice a zpět, u některých vlaků bude nutné přestoupit v Plzni do náhradní soupravy.

Mezistátní regionální doprava
· Linka Hof – Aš – Cheb – Marktredwitz bude zajištěna pouze v úseku Cheb – Aš, v úsecích Cheb – Pomezí nad Ohří – Schirnding – Marktredwitz a Aš – Hof Hbf budou tyto vlaky odřeknuty.
· Vlaky linky Cheb – Vojtanov – Bad Brambach – Zwickau pojedou jen v úseku Cheb – Vojtanov.
· Vlaky linky Karlovy Vary – Potůčky – Johanngeorgenstadt pojedou jen v úseku Karlovy Vary – Potůčky a zpět.
· Linka U28 Děčín – Dolní Žleb – Bad Schandau – Sebnitz – Dolní Poustevna – Rumburk bude rozdělena na dvě části, vlaky pojedou jen ve vnitrostátních úsecích Děčín hl.n. – Dolní Žleb a zpět a Dolní Poustevna – Rumburk a zpět.
· Spěšné vlaky Cheb – Nürnberg Hbf a zpět budou bez náhrady zrušeny.
Vzhledem k tomu, že stávka ovlivní i řadu autobusových dopravců v Německu, nebude dále ve směru do, resp. z Německa zajištěna náhradní autobusová doprava.

Vracení jízdenek do Německa
Nad rámec Tarifních a přepravních podmínek v mezinárodní přepravě (TPPM) mohou cestující vrátit jízdenky vydané Českými drahami pro datum jízdy 27. 3. 2023 do / z Německa, v rámci Německa i tranzitem přes Německo beze srážky.
Cestující, kteří se rozhodnou své jízdenky do / z Německa nevracet, je mohou využít již od 23. března do 4. dubna 2023. Platí to pro všechny druhy jízdních dokladů, jízdenky vázané na konkrétní spoj je možné použít v kterémkoliv vlaku.

Provozní opatření budou České dráhy průběžně upřesňovat, sledujte proto web Omezení provozu.

Zdroj: České dráhy, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *