Zbavte se bolesti nohou pomocí pěti cviků

Zbavte se bolesti nohou během pár minut pomocí těchto 5 strečinkůVšichni z nás vědí, že naše kosti v těle se nenacházejí jen tak samostatně, ale jsou navzájem propojeny. Takto bolest v jedné části těla se může časem rozšířit i jinde. Například bolest, která začíná v chodidle, se může rozšířit i do lýtek, kolen či do kyčelních kloubů.

Existuje přes 25 různých příčin bolestí v oblasti chodidel, jako jsou puchýře, kuří oka, patní ostruhy, artritida, mykózy nohou, překrývající se prsty na nohou či zarostlé nehty. Všechny z nich vedou k nějakému druhu nepohodlí.

Co je to reflexologie

Základem tradiční čínské medicíny je, že body na nohou jsou propojeny s různými tělesnými orgány. Teorii, která se tím zabývá, nazýváme reflexologie a jde o jednu z nejstarších odvětví lidové medicíny.

Reflexologie tvrdí, že naše chodidla mohou být zdrojem zdraví, ale také nemoci. Pro tento účel existují různé druhy nožních detoxikačních koupelí, které vycházejí z přesvědčení, že nohy jsou ideálním místem pro zbavování toxinů. Pro zmírnění bolestí nohou můžete vyzkoušet několik druhů alternativních terapií. Mezi nejefektivnější z nich patří následující strečink.

Cvik 1: Zvedání prstů na noze

Postavte se zpříma na nohy. Nyní zvedněte prsty na noze směrem nahoru. Všechny prsty se snažte zvednout tak vysoko, jak to jen jde. Chvíli podržte a potom prsty znovu spusťte na podlahu.

Strečink opakujte 5krát na každé noze.

Cvik 2: Střídavé zvedání prstů na noze

Tento cvik je podobný jako předešlý, avšak po zvednutí prstů na noze palec stáhněte zpět k zemi, zatímco ostatní prsty držíte nahoře.

Strečink znovu zopakuje 5krát na každé noze.

Cvik 3: Přitahování prstů na nohou

Sedněte si na zem, nohy mějte natažené před sebou a prsty na nohou ať směřují vzhůru. Pak se nahněte dopředu, prsty na rukou chyťte prsty na nohou a mírně je zatáhněte dozadu.

Když nedokážete tento cvik provést najednou na obou nohách, udělejte jej na jedné a pak na druhé.

Cvik 4: Kutálení tenisového míčku

Přišlápněte nohou tenisový míček, srolujte jej pod chodidlo, prsty mějte pokrčené směrem k podlaze a mírně na míček tlačte svou váhou.

Nakonec narovnejte prsty na noze směrem nahoru a potom znovu k podlaze.

Cvik opakujte i s druhou nohou.

Cvik 5: Natahování kotníků

Sedněte si na zem, vezměte elastický pás, jeho konce držte v rukou a střed si umístěte na chodidla.

Nyní zatlačte chodidly oproti odporu pásu a prsty na noze ohněte směrem k zemi. Chvíli podržte a vraťte se do výchozí polohy.

Cvik opakujte 15krát.

Další doporučení

Kromě zmíněných protahovacích cviků je pro obnovu zdraví, rovnováhy a posílení nohou vhodné dodržovat ještě i následující doporučení:

  • noste vhodnou obuv
  • namáčejte si nohy v koupeli s Epsomskou solí
  • vyzkoušejte jógu
  • vždy, když je to možné, choďte venku bosí, nejlépe po trávě nebo jiném nerovném povrchu
  • poraďte se se specialistou – ortopedem

Zvláště tehdy, pokud trpíte cukrovkou, byste se měli o své nohy důkladně starat. Předejdete tak možným závažným komplikacím.

Zdroj: www.vylectese.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *