Západočeské muzeum obsadilo v národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2018 druhou příčku

Do XVII. ročníku soutěže muzeí se přihlásilo celkem 58 muzeí a galerií z  celé České republiky s 93 soutěžními projekty. Jejími vyhlašovateli jsou Ministerstvo kultury ČR a Asociace muzeí a galerií ČR. Vyhlášení vítězů soutěže proběhlo 16. května 2019 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Západočeské muzeum v Plzni získalo v posledních letech již 5 ocenění v  této prestižní Národní soutěži muzeí Gloria musaealis. V letošním roce  byla oceněna výstava “KOŘENY” (28. 3. – 19. 9. 2018), která obsadila 2. místo v kategorii Muzejní výstava roku 2018.

Výstava poutavým způsobem seznámila se životem ukrytým v půdě za pomoci modelů v třicetinásobném zvětšení. Návštěvníci mohli nahlédnout do různých oborů od ekologie kořenů přes studium půdních hub až po bezobratlé živočichy. Mimořádným rozměrem projektu bylo zapojení amatérských výtvarníků z řad dětí a různých skupin dobrovolníků. Kurátory výstavy byli RNDr. Sylvie Pecháčková, PhD. a Mgr. Ondřej Peksa, PhD.

Foto archiv ZČM v Plzni: spoluautoři výstavy a ředitel ZČM v  Plzni PhDr. František Frýda. Zleva Gabriela Klinkovská, Miroslava Kudrnová, Sylvie Pecháčková, Ondřej Peksa, Alena Čížková, ředitel ZČM v Plzni František Frýda, Renata Bláhová a Ivana Příhoda Pavlů.

A ještě jedno ocenění,  ze kterého má muzeum velkou radost. V  rámci slavnostního ceremoniálu na národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2018 se uskutečnilo vyhlášení IV. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku 2018.   Hlavní budova Západočeského muzea v  Plzni se  dostala mezi  TOP 5  institucí! (tz)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *