Zámky Červené Poříčí, Nebílovy, Horšovský Týn a hrad Švihov se připojují k Mezinárodnímu dni památek

Zámky Červené Poříčí, Nebílovy, Horšovský Týn a hrad Švihov se během víkendu 22. – 23. dubna 2017 připojí k oslavám Mezinárodního dne památek a historických sídel (18. dubna) zvýhodněným vstupným.

Tři památky Plzeňského kraje ve správě Národního památkového ústavu – územní památkové správy v Českých Budějovicích, zámky Červené Poříčí a Nebílovy a hrad Švihov, lákají o víkendu 22. – 23. dubna 2017 návštěvníky k prohlídkám speciální slevovou akcí, tzv. reciproční vstupenkou.

„Pokud ve dnech 22. až 23. dubna 2017 navštívíte zámek Červené Poříčí, zámek Nebílovy nebo hrad Švihov, nevyhazujte Vaši vstupenku, ale předložte ji na pokladně druhého Vámi vybraného objektu, kde získáte vstup zdarma!“, doporučuje návštěvníkům správce zámku Červené Poříčí Marcel Čermák.

Reciproční vstupenka platí pouze pro jednotlivce a rodinné vstupenky, neplatí pro hromadné skupiny!

Na zámku Nebílovy se návštěvníci mohou navíc těšit na vernisáž obrazů plzeňského rodákaLukáše Kudrny „Pařezy ve větru“, která proběhne v sobotu 22. dubna od 18:00 hodin.

„Jedná se již o 52. výstavu v zámecké galerii v Nebílovech. Chybět nebude pivo, párečky, ani výtečná hudba“, doplňuje kastelán nebílovského zámku Milan Fiala. O hudební doprovod se postarají pánové Jiří Bláhovec (housle) a Václav Kočka (kytara). Výstava potrvá do 11. června 2017.

Na hradě Švihov bude v tyto dny prohlídkový okruh ″Hrad – život na šlechtickém sídle″ mimořádně rozšířen o tzv. Gotický sál – místnost vpřízemí severního paláce, kde se nachází galerie transferů vzácných gotických omítek ze zaniklého kostela sv. Wolfganga v Doupově. Ta je doplněna malou expozicí archeologických nálezů z hradu. V téže místnosti bude probíhat i virtuální prohlídka hradu, která nabízí pohled do všech zpřístupněných prostor pomocí promítací techniky.

Ve výstavním sále u pokladny si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavu obrazů ″Pocity″ plzeňské malířky Andrei Elizabeth Sankó, která potrvá do 30. června 2017.

Státní hrad a zámek Horšovský Týn umožní stejně jako každý rok předem objednaným skupinám z Domovů pro seniory a Dětských domovů vstup zdarma.

 Mezinárodní dem památek a sídel (International DayforMonuments and Sites) se každoročně slaví 18. dubna po celém světě a přináší s sebou celou řadu aktivit, včetně zpřístupnění památek, konferencí, workshopů, kulatých stolů atd.Vyhlášení tohoto dne navrhla Mezinárodní rada pro památky a sídla (ICOMOS) dne 18. dubna 1982 a o rok později jej schválilo valné shromáždění UNESCO s cílem zvýšit povědomí o rozmanitosti kulturního dědictví a upozornit na potřebu jeho ochrany a zachování. Tématem letošního roku je ″Kulturní dědictví a udržitelný cestovní ruch″.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *