Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově nabídne v sobotu 300 vzorků vína

Celkem 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Itálie, Maďarska, Španělska, Francie, Slovinska, Černé hory a Mexika nabídne v sobotu 24. listopadu oblíbená Zámecká slavnost vína v rámci sedmého ročníku Festivalu vína Český Krumlov. Organizátoři letos připravili pro návštěvníky překvapení v podobě ochutnávky prvního českokrumlovského Solarisu, vína z první obnovené krumlovské viničky na Tramínu.

Oblíbená degustační a prodejní přehlídka vín se bude konat v sobotu 24. listopadu od 14:00 – 22:00 hod. v Zámecké jízdárně. Návštěvníkům se představí více než 30 tuzemských a zahraničních vinařství, která nabídnou k ochutnání na 300 vzorků vín. „Každý rok se snažíme na naší největší akci festivalu představit jak vína známých, tak méně známých vinařů. Z těch tradičních se mohou letos návštěvníci těšit opět na vinařství Volařík, Vinselekt Michlovský či Jindřicha Kadrnku. Nově přivítáme např.
Víno Markuzzi, Lobkowiczské zámecké vinařství Roudnice nad Labem či malovinařství Pavel Bulín z Malých Žernosek,“ uvádí Pavel Fučík ze Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, jednoho z pořadatelů festivalu. Z tuzemských vín budou moci návštěvníci ochutnat vína z Mikulovské, Znojemské, Velkopavlovické, Slovácké, Mělnické a Litoměřické podoblasti, z těch zahraničních pak vína z Rakouska, Německa, Itálie, Maďarska, Španělska, Francie, Slovinska, Černé Hory, ale také ze
vzdálenějšího Mexika.

Stejně jako v předchozích letech si budou moci návštěvníci rozdíly mezi jednotlivými druhy vín zapisovat do katalogu vín, který obdrží spolu s degustační skleničkou při vstupu. Návštěvníci Zámecké slavnosti vína budou moci také hlasovat pro tři nejlepší vinařství. Hlasování bude probíhat prostřednictvím webové aplikace speciálně vyvinuté pro Zámeckou slavnost vína v Českém Krumlově a bude uzavřeno ve 20:00 hod., slavnostní vyhodnocení pak proběhne v 21:00 hod.

V letošním roce připravili navíc organizátoři pro návštěvníky překvapení v podobě ochutnávky prvního vína z panenské sklizně, která proběhla v loňském roce na vinici v klášterní zahradě na Tramínu. „Zájemci budou moci ochutnat první vzorky českokrumlovského Solarisu v 16:00 hod. přímo v sále Zámecké jízdárny,“ sděluje Miroslav Reitinger z Českokrumlovského rozvojového fondu, druhého z pořadatelů festivalu, a dodává: „Vína z panenské sklizně patří v archivech vinařů
k nejzajímavějším raritám. Velmi nás těší, že zážitek z ochutnávky našeho prvního krumlovského Solarisu můžeme dopřát i občanům a návštěvníkům Českého Krumlova. Když jsme se před čtyřmi lety pouštěli do obnovení tradice pěstování vinné révy v Českém Krumlově, byli jsme plni očekávání, jak bude naše vinička prospívat, a těšili se na okamžik, kdy budeme moci společně ochutnat první krumlovské víno.“ (tz)

Ilustrační foto www.festivalvinack.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *