Zajímavosti z právě probíhajícího play-off NHL

Hokejoví fanoušci se v tomto roce museli smířit se zrušením mistrovství světa i předčasným ukončením české Extraligy. Útěchou jim ale může být fakt, že 1. srpna se navzdory koronaviru opět rozběhla kanadsko-americká NHL. I když i ji pandemie hodně změnila.

Je někdo doma?

Pro play-off NHL jsou typické vyprodané arény, ve kterých jsou fanoušci často vybaveni tričky jedné barvy, aby ukázali, kdo je v dané hale doma. To tento rok neplatí, doma totiž není nikdo. Play-off se pro minimalizaci rizika nákazy koronavirem odehrává jen na dvou místech – v Torontu a v Edmontonu – oba týmy už ale z bojů o Stanley Cup vypadly. I kdyby stále měly šanci na zisk Stanleyova poháru, tak by i tak samozřejmě musely hrát bez diváků.

Dějiště zápasů Stanley Cupu podléhalo pečlivému výběru. Nakonec padla volba právě na Toronto a Edmonton poté, co se v Las Vegas, kde se mělo hrát původně, zhoršila koronavirová situace. Samotné finále se uskuteční v Edmontonu a bude to tak poprvé od roku 1928, kdy se celá finálová série odehraje v jednom městě. Tehdy proti sobě ve finále nastoupili New York Rangers a Montreal Maroons. Celek z Montrealu odehrál všech pět zápasů ve své domovské hale, protože do slavné Madison Square Garden v New Yorku tehdy zavítal cirkus.

Koronavirus zasáhl i sázení a videohry

Tato sezona NHL je v mnohém unikátní. A po vypadnutí Toronta Maple Leafs a Edmontonu Oilers je nyní už také jasné, že Stanley Cup poprvé zvedne nad hlavu tým, který v play-off neodehraje ani jedno domácí utkání. Absence domácího prostředí ovlivnila i sázkařský svět. Sázkové kanceláře i samotní sázkaři jsou sice rádi, že jsou kurzové sázky zpátky, ale pro obě dvě strany je to nová situace, ve které neví, co s týmy udělá neutrální prostředí, prázdné tribuny a izolace od okolního světa. V současnosti nicméně bookmakeři favorizují Vegas Golden Knights.

Změny se kromě sázkařů dotkly i těch, které kromě reálného hokeje baví i ten virtuální. Odložení se totiž dočkala hra NHL 21, která tak vyjde nejdříve v říjnu. Za Golden Knights si tedy v novém „NHLku“ jen tak nezahrajete.

Pojďme ale zpět na skutečný led. Ať už Stanley Cup vyhraje lasvegaská parta kolem Maxe Paciorettyho nebo někdo úplně jiný, tak vítězný tým dosáhne na triumf v sezoně, která zažila nejdelší přerušení v historii NHL. Pokud nebudeme počítat pauzy na All-Star Game nebo Olympijské hry, tak se nejdéle v sezoně nehrálo v březnu 1919, kdy měly týmy dvanáctidenní přestávku. Letošní ročník tento milník ale hravě překonal. Bez hokeje byli totiž fanoušci celých 142 dní. Hokej zkrátka musel počkat. Ten virtuální i ten skutečný.

Foto: Pixabay

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *