Žáci dokázali, že řemeslo má zlaté dno. Hlavní ceny získalo letadlo, kytara a šperkovnice s intarzií

 

Na podporu zájmu o technické vzdělávání byl Plzeňským krajem vyhlášen již 10. ročník rukodělné soutěže „Řemeslo má zlaté dno“.  Hlavní ceny v soutěži získalo letadlo, kytara a šperkovnice s intarzií. Odborná porota tentokrát vybírala ze 70 výrobků, které přihlásilo 28 základních a 14 středních škol.

Slavnostní vyhlášení s předáváním cen vítězům se uskutečnilo 23. května za účasti náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Ivany Bartošové a dalších významných hostů v prostorách Techmania Science Center v Plzni. Program zpestřily svými vystoupeními děti z Dětského domova Staňkov a Dětského domova Domino Plzeň.

Soutěž Řemeslo má zlaté dno probíhala ve třech kategoriích – 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a 1. a 2. ročník SŠ. Na nejúspěšnější žáky čekaly hodnotné ceny v podobě notebooku, chytrého telefonu, tabletu či akční kamery.

V první kategorii zvítězil Pavel Ťupa z 1. základní školy Plzeň s jeho Letadlem, ve druhé kategorii vyhrála Kytara od Tomáše Nosála z 26. základní školy Plzeň. V kategorii středních škol porota vybrala jako nejlepší Šperkovnici s intarzií, jejímž autorem je Daniel Nejdr ze Střední školy a Základní školy Oselce. Kromě prvních třech míst v každé kategorii bylo uděleno i 7 zvláštních cen a 3 divácké ceny.

V rámci ocenění výrobků v soutěži „Řemeslo má zlaté dno” bylo předáno také ocenění studentovi Fakulty elektrotechnické ZČU v Plzni Jakubu Ševčíkovi za práci „Implementace hybridních trolejbusů a trolejového vedení do simulátoru dopravy SUMO“. Zároveň bylo za reprezentaci Plzeňského kraje na místě oceněno také 27 žáků středních škol, kteří dosáhli výborných výsledků v mezinárodních nebo celostátních soutěžích v technických oborech ve školním roce 2018/2019.

Získané ceny a ocenění žáci:

  • místa 3x (notebook)
  • 2. místa 3x (chytrý telefon)
  • 3. místa 3x (poukázka na nákup elektroniky v hodnotě 2 000 Kč)
  • cena diváků 3x (akční kamera)
  • zvláštní ceny 5x (tablet)
  • ceny pro žáky SŠ – technické soutěže 27x (akční kamera)
David Mottl Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99 Za 1. místo v republikovém kole soutěže “Automechanik junior 2019” v oboru karosář v Mladé Boleslavi.
Lukáš Majerník    Viktor Ferus      Jakub Landa Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň, Klatovská 200 G Za 1. místo v republikové soutěži zaměřené na počítačové sítě “Networking Academy Games 2019” v Hradci Králové.
David Žahour Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56 Za 1. místo v on-line soutěži v kybernetické bezpečnosti a za 1. místo v republikovém kole soutěže “Enersol 2019” v Pardubicích.
Pavel Bohatý Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99 Za 1. místo v krajském kole a za 2. místo v republikovém kole soutěže “Automechanik junior 2019” v oboru mechanik opravář motorových vozidel v Mladé Boleslavi.
Dominik Fleisig Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56 Za 1. místo v republikové soutěži “Ges-Cup 2019” a za 2. místo v mezinárodní soutěži odborných dovedností žáků elektrotechnických oborů v Plzni.
Přemysl Voráč Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640 Za 1. místo v krajském kole a za 3. místo v republikovém kole soutěže “KOVO Junior 2019” v oboru strojní mechanik v Opavě.
Jakub Bláha Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56 Za 3. místo v republikové soutěži “Ges-Cup 2019” a za 1. místo v mezinárodní soutěži odborných dovedností žáků elektrotechnických oborů v Plzni.
Martin Šindelář Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640 Za 1. místo v krajské soutěži, za 2. místo v republikové soutěži a za účast na mezinárodní přehlídce “Enersol 2019” na Slovensku.
Radek Housar Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362 Za 2. místo v republikové soutěži žáků středních odborných škol oboru strojírenství “Autodesk Academia Design 2019” v Praze.
Hana Fialová   Miroslav Němec   Michal Jaroš Střední průmyslová škola stavební, Plzeň, Chodské nám. 2 Za 1. místo v regionální soutěži v Karlových Varech a za 3. místo v republikové soutěži žáků středních průmyslových škol stavebních v Praze.
Milan Pinker Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 Za 3. místo v republikové soutěži žáků středních odborných škol oboru agropodnikání v Olomouci.
Martin Kovář Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55 Za 2. místo v jednotlivcích a 1. místo v družstvech na soutěži “Učeň  instalatér 2019” pro oblast Čechy v  Chomutově.
Dominik Mařík Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55 Za 1. místo v regionální vědomostní olympiádě instalatérů a za 3. místo v jednotlivcích a 1. místo v družstvech na soutěži “Učeň  instalatér 2019” pro oblast Čechy v  Chomutově.
Václav Straka Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice, U Kapličky 761 Za 1. místo v krajském kole a za 5. místo v republikovém kole soutěže v jízdě zručnosti s traktorem a přívěsem v Opavě.
Jan Adámek Střední škola, Kralovice, nám. Osvobození 32 Za 2. místo v krajském kole a za 6. místo v republikovém kole soutěže “O zlatou kuklu SIAD” ve svařování v Mostě.
Martin Rollinger Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99 Za 6. místo v republikovém kole soutěže “Automechanik junior 2019” v oboru autotronik v Mladé Boleslavi.
Filip Běhounek   Marcel Zdeněk Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň, Klatovská 109 Za 6. místo v republikové soutěži žáků středních odborných škol oboru automatizace “Stříbrný píst” ve Vyškově na Moravě.
Dominik Čoka Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99 Za 7. místo v republikovém kole soutěže “Automechanik junior 2019” v oboru autolakýrník v Mladé Boleslavi.
Tomáš Lopata Střední škola, Rokycany, Jeřabinová 96/III Za 1. místo v krajském kole soutěže “KOVO Junior 2019” v oboru mechanik seřizovač v Rokycanech.
Pavel Tyšl Střední průmyslová škola, Tachov, Světce 1 Za 1. místo v krajském kole soutěže “KOVO Junior 2019” v oboru obráběč kovů v Plzni.
Vanessa Kantnerová Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy, Národních mučedníků 141 Za 1. místo na mezinárodním mistrovství České republiky v soutěži mladých odborníků v oblasti gastronomie “Gastro junior Brno 2019” v oboru cukrářka.
Anna Rieckelová Hotelová škola, Plzeň, U Borského parku 3 Za 3. místo v kategorii talent na republikové soutěži mladých someliérů “Bohemia Sekt trophée sommelier České republiky” v Brně.

Foto KÚ Plzeňského kraje

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *