Za zraněnou seniorkou se strážníci dostávali oknem. Dorazili ale včas

Starost o zdravotní stav své sousedky měl v sobotu v pozdních nočních hodinách mladý muž žijící v bytovém domě v Plzni na Slovanech.  Na linku městské policie nahlásil, že  v bytě   starší ženy se od ranních hodin svítí a žena nereaguje na zvonění na domovní zvonek ani klepání na dveře.

Strážníci hned vyrazili na místo, kde se spojili s oznamovatelem. Ten se před jejich příjezdem pokusil přes okno nahlédnout dovnitř a projevil důvodnou obavu, že žena leží na podlaze. “Z bytu se tou dobou ozývalo slabé naléhavé volání o pomoc. Dostat se do bytu však nebylo jednoduché. Při otevírání dveří nebyli strážníci s nástroji speciálně k tomu určenými úspěšní,” popisuje případ mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Hlídka se tedy rozhodla pro jinou alternativu. “Strážník nejprve vystoupal za pomoci teleskopického žebříku k oknu. Když uviděl na podlaze u postele bezmocně ležící ženu, snažící se volat o pomoc, okamžitě začal jednat. Hlídka s pomocí náčiní pro otevírání oken z venkovní strany okno bez poškození otevřela a vstoupila dovnitř. 88letá seniorka působila zmateným dojmem, vůbec nevěděla, kde je, ani co se jí stalo a stěžovala si na bolest páteře, kvůli níž se nemohla pohnout,” pokračuje v líčení případu Jana Pužmanová.

Strážníci ženě poskytli nezbytnou první pomoc, přikryli ji dekou, aby neprochladla a zavolali zdravotnickou záchrannou službu. Než záchranáři dorazili na místo a převzali si ženu do své péče, strážníci se o ni starali, přičemž telefonicky vyrozuměli o celé události seniorčina syna.

Zdroj: MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *