Za každou vypitou sklenici dal pivovar deset korun na Tříkrálovou sbírku. Bylo to 75 tisíc korun

Částkou 74 840 korun přispěl Plzeňský Prazdroj na  letošní Tříkrálovou sbírku. O výši příspěvku rozhodli lidé z  celého Česka, kteří si v  neděli na Tři krále přišli vychutnat Tříkrálový ležák do některé z  hospod zapojených do programu Volba sládků. Za každou vypitou sklenici Prazdroj věnoval na sbírku deset korun. Peníze předali dnes přímo v  pivovaru zástupci Prazdroje řediteli Městské charity Plzeň Pavlu Janouškovcovi, kterého doprovázeli biskup Tomáš Holub, hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a  náměstek plzeňského primátora Martin Zrzavecký.

„Tříkrálovým ležákem jsme se chtěli připojit k tradici pomáhat lidem v nouzi, která ke  Třem králům patří. Jsme moc rádi, že se našlo v  celé zemi tolik lidí, kteří si spolu s  námi zašli na  Tři  krále na sklenici našeho speciálu, zpříjemnili si sváteční den a  ještě pomohli dobré věci,“ uvádí emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka. Se  sládky Petrem Kofroněm a Milanem Mácou se  převtělil do  Tří  králů a společně  předali peníze pro Tříkrálovou sbírku třem zástupcům Plzně a  Plzeňského kraje

Trojice sládků, tvůrců ležáku ze tří sladů a tří druhů chmele, účinkovala i ve videích, kterými Prazdroj na sociální síti Facebook zval lidi, aby si na Tři krále přišli vychutnat Tříkrálový ležák a přispěli tak na prospěšnou věc. Celkově se tak podařilo dosáhnout částky 74  840 korun. „Jménem Městské charity bych rád poděkoval za tuto prospěšnou iniciativu, která rozšířila seznam aktivit spojených s  Tříkrálovou sbírkou. Peníze použijeme na  pomoc potřebným lidem v  Plzni a okolí,“ dodává ředitel Městské charity Plzeň Pavel Janouškovec. (tz)

Foto Plzeňský Prazdroj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *