Z bytu školníka mají v Blovicích novou knihovnu. Bude sloužit výuce i k využití volného času

Novou knihovnu mají žáci a studenti blovické pobočky Střední školy a základní školy Oselce na jižním Plzeňsku. Dlouhé regály s knížkami v ní ale nečekejte. Pár desítek svazků tam je, ovšem zrekonstruovaným prostorám vévodí počítače „naplněné“ audioknihami a knížkami on-line, tedy digitálně přepsaných do textových souborů. A pak je tam také k půjčení řada odborných časopisů zaměřených na obory, které se ve škole vyučují.

„Je to jeden z našich posledních projektů. Na svá bedra si ho vzala Pavla Brunová. Ve škole v Blovicích učí český jazyk a dějepis a jejím cílem bylo vytvořit ve škole učebnu – knihovnu, která bude sloužit žákům nejenom při vyučování, ale i ve chvílích volna,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Tauchen.

Žákovská knihovna vznikla z bývalého bytu školníka.  A vlastně se moc neliší od klasické třídy. Na každé lavici je počítač, ale tabule tam není. „Snahou je zlepšit čtenářskou gramotnost u žáků, což v dnešní elektronické době není právě lehké,“ říká zástupkyně ředitele školy Hana Krýslová. „Počítač by totiž v žádném případě neměl nahradit klasickou knihu,“ dodala.

Knihovna v Blovicích vznikla v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji. Na pracovišti v Oselcích ji mají už několik měsíců a slouží pro potřeby výuky i volného času v domově mládeže. (až)

K foto: Stylová byla i pozvánka. Další snímky jsou ze slavnostního otevírání knihovny.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *