Wi-Fi funguje v dalších 80 vozech Českých drah, nově i v rychlících z Prahy do Plzně a Železné Rudy

České dráhy s  novým jízdním řádem rozšířily službu Wi-Fi připojení k  internetu o desítky dalších vlaků. S  novým jízdním řádem uvedly do provozu Wi-Fi ve skoro 80 vozech typů Bdpee a ABpee. V  instalaci se bude pokračovat dál a  během příštího roku by měla být dokončena v dalších přibližně 200 moderních vagónech. Mezi prvními z  nich budou Wi-Fi vybaveny typy Aee a Bbdgmee.

„Z našich marketingových průzkumů vychází, že elektrické zásuvky pro napájení drobných spotřebičů cestujících jako jsou notebooky a mobilní telefony a o Wi-Fi připojení k  internetu je mezi našimi zákazníky největší zájem. Proto během příštího roku doplníme Wi-Fi do dvou stovek rychlíkových a  expresních vagónů ale také do mnoha regionálních vozidel. Na Wi-Fi se tak mohou těšit cestující nejen v  dálkových spojích, ale také v  osobních vlacích,“ řekl Miroslav Kupec, předseda představenstva a  generální ředitel Českých drah.

Vozy typu Bdpee a ABpee, u kterých byla Wi-Fi instalována k  novému jízdnímu řádu, jezdí například ve vlacích Metropolitan z  Prahy do Brna a dále směrem na Slovensko a do Maďarska, Jižní expres z  Prahy do Českých Budějovic a dále do Rakouska a v  rychlících Berounka Praha – Plzeň – Klatovy – Železná Ruda nebo Hradečan Praha – Hradec Králové – Trutnov.

Instalace Wi-Fi pokračuje i v  dalších typech rychlíkových vagónů. Nejprve půjde o typ Aee a Bbdgmee. Tyto vozy jezdí na mnoha rychlíkových linkách, např. na Krušnohorech Praha – Ústí nad Labem – Cheb, ve vybraných rychlících Labe z  Prahy do Děčína, ve všech spojích Vysočina z  Prahy přes Havlíčkův Brod do Brna a na dalších dálkových linkách. Tyto dva typy představují dalších 79 vagónů z  plánovaného projektu zahrnujícího instalaci Wi-Fi do celkem přibližně 300 rychlíkových a expresních vozů.
Wi-Fi se rozšiřuje také v  regionální dopravě. V  Plzeňském kraji nabízejí nově Wi-Fi osobní vlaky z  Plzně do Horažďovic a Berouna a na Vysočině a v  Pardubickém kraji vlaky obsluhované motorovými vozy řady 841 RegioSpider. Wi-Fi připojení se postupně rozšíří i do dalších regionálních vlaků na různých místech České republiky.

České dráhy s  novým jízdním řádem rozšířily nabídku Wi-Fi ve svých vlacích o třetinu na více než 800 dálkových i regionálních vlaků. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Jan napsal:

    Dobrý den a krásné Vánoce přeju. Ještě bych uvítal kdyby se to Wi-Fi připojení rozšířilo i na tratě mezi Krnov- Jeseník-Sumperk/Zábřeh na Moravě… S pozdravem Jan Polanský Ostružná…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *