Výstava nejlepších staveb Plzeňského kraje se otevřela v Dobřanech

Předposlední zastávkou putovní výstavy fotografií staveb přihlášených do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje jsou Dobřany. Všech 28 soutěžních stavebních děl včetně hodnocení odborné poroty, nominací i vítězů je tu k  vidění do 16. prosince. Město Dobřany získalo nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2017 za revitalizaci areálu FC Dobřany.

Výstava konaná k  letošnímu 15. ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2017 na fotografiích připomíná oceněná stavební díla i nominace na vítězný titul. Expozice zahrnuje všech 28 staveb přihlášených do soutěže i hodnocení staveb odbornou porotou. Představuje i Stavbu století Plzeňského kraje, jíž byl veřejností zvolen zimní stadion v  Plzni. Fotografie jsou vystaveny v  prostorách zdravotního střediska v  Dobřanech, tř. 1. máje 1300, od 20. listopadu do 16. prosince 2018.

Město Dobřany do soutěže přihlásilo revitalizaci areálu FC Dobřany, která byla odbornou porotou nominována na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2017 v  kategorii sportovních
a volnočasových staveb. „Stav areálu hřiště už vyžadoval rekonstrukci. Město Dobřany do ní vložilo 30 miliónů korun, díky nimž mohla vzniknout novostavba s  klubovnou a šatnami pro fotbalisty, nové hlavní a tréninkové hřiště a také dětské hřiště,“ řekl starosta města Dobřany Martin Sobotka. „Pro diváky byla vybudována nová tribuna a stánek s  občerstvením.“

„Nominaci na vítězný titul porota udělila za komplexní přístup k  obnově areálu fotbalového hřiště,“ řekl předseda odborné poroty Ing. arch. Miloslav Michalec. „Jeho dominantou je vkusně řešená dvoupodlažní novostavba zázemí sportoviště s  hledištěm pro 150 diváků. Přestavba nezapomněla ani na dětské hřiště či drobnou stavbu pro prodej populární dobřanské zmrzliny,“ doplnil.

Výstava ke Stavbě roku Plzeňského kraje 2017 putuje napříč plzeňským regionem a má celkem šest zastávek. Dosud navštívila Kdyni, Město Planá,  Klatovy a Plzeň. Z  Dobřan bude pokračovat do své poslední zastávky v Dýšině. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *