Vypravte se na pocukrovaný Velký Špičák. Výstup zvládnou i ti méně zdatní

Asi není potřeba představovat Velký Špičák těm, co žijí v Krušných horách. Ale pro turisty zdaleka je potřeba připomenout, že výstup na jeho vrchol je jeden z těch méně náročnějších a troufají si na něj celé rodiny. Rozhled z hory vysoké 965 metrů nad mořem je opravdu jedinečný. Vede na něj necelý kilometr značené trasy, na této naučné stezce najdete sedm zastavení s informačními panely.

Panely vás zavedou na téma obnovy lesa, ale také například jeden panel informuje o sestřelení letounu za druhé světové války a najdete tam i pozvánku do nedalekého muzea v Kovářské, které je zaměřeno právě na historii letecké bitvy nad Krušnohořím.

Turisté ocení výhledy do všech světových stran – na protější Klínovec, na německou stranu, vidět je i Přísečnická přehrada. Na stejném horském hřbetu leží ještě dva menší skalnaté vrcholy, a to Střední Špičák (924m) a Malý Špičák (904m).

Tuto trasu mohu doporučit v každém ročním období, i ve sněhu se dá dobře vyjít, ale pokud mrzne, doporučuji nesmeky, protože kameny obalené ledem jsou nebezpečné. Jinak, jako všude, je potřeba koukat pod nohy, kam šlapete, abyste nesjeli ze srázu.

Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *