Vydejte se do lázní v západních Čechách. Jaro je k tomu tou nejlepší příležitostí

Jaro je k návštěvě lázní tím nejlepším obdobím. Všude kvetou stromy i louky, na procedury jsou tak akorát venkovní teploty, takže se při nich nepotíte ani ve wellnes či balneoprovozech. A všude je klid, protože rodiny s dětmi čekají až na prázdniny. Lázeňské pobyty na jaře jsou prostě tím pravým relaxem.  Kam tedy vyrazit? Záleží na tom, jaké místo, kraj a destinaci preferujete. Třeba v západních Čechách nemusíte vždycky jen do Karlových Varů nebo do Jáchymova, jsou i troje další, neméně krásné, lázně.

Místo v samém cípu západních Čech s přírodou a léčivými zdroji navracející sílu, zdraví a energii – to jsou Františkovy Lázně. Letos začínají již 229. lázeňskou sezónu. Slavnostním zahájením 21. května si tam připomenou výročí slavné návštěvy zakladatele lázní císaře Františka I. a jeho dcery Marie Luisy. Spolu s Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary se Františkovy Lázně staly součástí světového dědictví UNESCO. A ve městě i v lázních je to poznat.

Jedním z nekrásnějších lázeňských domů zasazený jako solitérní stavba doprostřed zeleně parku je hotel Imperiál. Není bez zajímavosti, že právě v něm byli cíleně seznámeni při svém pobytu v lázních budoucí manželé Zita, princezna bourbonsko-parmská a arcivévoda Karel I. Habsburský, budoucí císař.

Druhé největší české lázně – Mariánské Lázně – dostaly do vínku bohatství přírodních krás a nevyčerpatelné zdroje minerálních pramenů. Město parků, kolonád, půvabných pavilonů, Zpívající fontány a vycházkových cest si stále zachovalo kouzlo starých časů. Ve stínu kolonád se tam léčí minerálními prameny, slatinou nebo speciálním plynem. Přírodní léčivé zdroje Mariánských Lázní jsou vyhlášeny léčbou pohybu, trávení, ale třeba i gynekologických obtíží. Používají se zde zábaly a koupele z rašeliny a slatiny, naprostou raritou je však procedura zvaná Mariin plyn, při níž lázeňští hosté vdechují přírodní CO2 přímo z Mariina pramene. Výsledkem je zlepšená regenerace buněk a zpomalení procesu stárnutí. Tuto proceduru si jinde než v Mariánských Lázních nevyzkoušíte.

Malé svou velikostí, ale velké svým jedinečným kouzlem a léčebnou silou jsou Konstantinovy Lázně. Leží ukryty uprostřed lesů západních Čech severozápadně od Plzně v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Doposud neobjevený kus naší země, pro všechny, kdo hledají klid a ticho. Ve spojení s moderním wellnescentrem je ideálním místem pro odpočinek. Nejznámějším ze zdejších pramenů je Prusík, který v lázních využívají především při uhličitých koupelích a dále formou podkožní aplikace zřídelního plynu. Konstantinovy Lázně zahajují svou 219. sezónu o víkendu 20. – 22. května bohatým kulturním programem i s jízdou historického vláčku a ohňovou show.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz. Stačí si jen vybrat a vyrazit.

až, Placla.cz, ilustrační foto Zivykraj.cz a Spa.cz

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *