Vyberte jeden ze stovky krásných perníčků… Porota v Pivovarském muzeu musela rozhodnout

V plzeňském Pivovarském muzeu se ve čtvrtek uskutečnil již patnáctý ročník soutěže o nejkrásnější vánoční perníček. Celý večer se nesl v  duchu předvánoční atmosféry a výherci získali hodnotné ceny z  Plzeňského Prazdroje.

Soutěžilo se již v tradičních soutěžních kategoriích, a to Perníkový model s  pivovarskou tématikou, Tradiční vánoční perníček a Dětský perníček. Udělena byla také speciální cena poroty. Kromě tradičních a zimních motivů se do soutěže zapojila také originální díla, např. několik pivních půllitrů, lucerna s umělým plamínkem nebo dokonce Jubilejní pivovarská brána, kterou vytvořila paní Květa Patočková, která se  letos přihlásila úplně poprvé. Petr Novotný, který loni zvítězil v kategorii perníkový model, se letos radoval z druhého místa.

V dětské kategorii byli odměněni hned čtyři výherci a získali společenské hry. Pro  dospělé soutěžící byly připraveny hodnotné ceny v podobě dárkových voucherů do e-shopu Plzeňského Prazdroje a pivo Pilsner Urquell. Všechny překrásné perníkové kousky si lze prohlédnout až do 4. ledna přímo na recepci Pivovarského muzea. Poté se brána Pivovarského muzea na měsíc uzavře a na návštěvníky se bude těšit opět od února.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

Tradiční vánoční perníček:
1. místo Eva Koželuhová
2. místo Monika Steinbachová
3. místo Irena Tomášková

Dětský perníček:
1. místo Adéla Formanová
2. místo Martina Bartošová
3. místo Adéla Šopíková a Jiří Domanický

Perníkový model s pivovarskou tématikou:
1. místo Květa Patočková
2. místo Petr Novotný
3. místo Olga Štenglová

Speciální cena poroty
Monika Steinbachová

Celkem se do soutěže přihlásilo 47 účastníků a porota vybírala z necelé stovky nádherných perníčků.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *