Vláda rozhodla o uzavření Chebska a Sokolovska. Od půlnoci na pátek

Od půlnoci na pátek až do konce nouzového stavu, což může být už v neděli zakázala vláda lidem z okresů Cheb, Sokolov v Karlovarském kraji a Trutnov na Královéhradecku vycestovat. Ostatní občané ČR naopak nesmějí přicestovat. Netýká se to docházky do škol či do zaměstnání, návštěvy zdravotnických zařízení, kostela či na úřadů. 

Na nová opatření reagoval hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN) s tím, že se dala předpokládat. „Opatření vlády směřuje do okresů, do kterých jsme to předpokládali, tedy počítáme s tím, že je omezena mobilita osob v tom smyslu, že lidé z okresu Cheb a Sokolov mající v těchto okresech trvalé bydliště, nemohou okresy opouštět. Stejně tak není možné do nich přijíždět,” uvedl hejtman. Výjimkami jsou cesty za prací, do zdravotnických zařízení, cesty dětí, které mohou do škol, a jejich doprovod, tranzitní doprava a další. Povinné jsou chirurgické roušky či respirátory minimálně FFP2 ve veřejné dopravě a veřejných prostorách.

Vláda také doporučila zaměstnavatelům provést režimová opatření a v maximální možné míře provádět antigenní testy. Potřebujeme ale ještě upřesnit řadu detailů, především, kde budou přesně probíhat kontroly dodržování těchto opatření, jak naši občané budou prokazovat účel svých cest mimo uvedené okresy.

“Potřebujeme ale ještě upřesnit řadu detailů, především, kde budou přesně probíhat kontroly dodržování těchto opatření, jak naši občané budou prokazovat účel svých cest mimo uvedené okresy. Čekáme proto na informace od ústředních orgánů, které předáme starostům,” uvedl Kulhánek.

Přislíbena je distribuce 500 tisíc kusů chirurgických roušek zdarma do obou okresů. Distribuci zajistí Karlovarský kraj ve spolupráci s dotčenými obcemi s rozšířenou působností,“ dodal. Na příjezdových cestách bude podle něho občany kontrolovat policie. „Pokud tam máte trvalý pobyt či bydliště, tak vás tam pustí,” vysvětlil. Není zatím jasné, jak  budou lidi například dokazovat, že v okrese žijí, ale nemají tam trvalé bydliště.

Zdroj: Karlovarský kraj, Novinky.cz, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *