Vláda plánuje kvůli koronaviru omezit příjezd do Karlovarského kraje. Rozhodne ve čtvrtek

Vláda Andreje Babiše chce omezit příjezd do dvou nejpostiženějších krajů z hlediska nákazy koronavirem – do Karlovarského a Královéhradeckého. Ve čtvrtek plánuje projednat omezení přístupu do těchto krajů pro lidi z ostatních částí republiky.

„Máme velké problémy v některých krajích z hlediska lůžkové kapacity, zejména se jedná o Karlovarský a Královéhradecký kraj. V těchto dvou krajích se tak pravděpodobně nevyhneme dalším cíleným opatřením, o kterých bude zítra jednat vláda,” uvedl Hamáček. Nejhorší situace je na Sokolovsku a na Chebsku.

„Půjde o lokální opatření v těchto dvou krajích, protože vývoj situace je tam nejhorší. Nechci vyvolávat žádnou paniku, půjde o pohyb lidí, který by neměl být. A bude se to týkat pohybu do těchto dvou krajů,“ nastínil následně Hamáček pro Právo. „Máme to nachystané a zveřejníme to zítra (ve čtvrtek),“ dodal,  odmítl ale, že by mělo jít o úplné uzavření těchto regionů.
“Základní funkce kraje musí být zachovány, to znamená doprava a výkon zaměstnání, ale s daleko důraznějším apelem i nařízením pro zaměstnavatele k dodržování základních pravidel, jakými je omezení osobního kontaktu v rámci možnosti, důsledné nošení ochranných osobních pomůcek, což vnímáme, že dosud to bylo ve formě doporučení, a ne všude to bylo dodržováno,” uvedl karlovarský hejtman Petr Kulhánek.

Zdroj: Novinky.cz, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *