Vítězové voleb v Plzni budou tvrdou opozicí! – vzkazuje koalice SPOLU

Ač vítěz voleb v Plzni, koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se přesunula do opozice. “Opozicí bude silnou, důslednou a tvrdou tak, aby zajistila kontinuitu rozvoje města. Plzeň, na jejímž vedení se ODS podílela celých 28 let, je předávána v mimořádné kondici po všech stránkách a hladký chod města je zajištěn na roky dopředu,” uvádí se v tiskovém prohlášení plzeňské koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). “Záleží pouze na současném vedení, zda udrží vysokou úroveň Plzně nebo ji uvrhnou do šedi,” dodává se v něm.

Dosluhující primátor Pavel Šindelář předal primátorský řetěz a s ním i vedení města nově zvolenému primátorovi Romanu Zarzyckému, který stanul v čele koalice ANO, Pirátů, STAN a PRO Plzeň. “Ta byla uzavřena ihned po uveřejnění výsledků komunálních voleb, aniž by byla přizvána k vyjednávání vítězná koalice SPOLU,” stojí v prohlášení. Po téměř třiceti letech nebude ve vedení Plzně ODS. “Neúčast ODS na dalším vedení města Plzně bylo jediným programem a poutem nové radniční koalice. Nemyslím si, že si voliči přáli koalici ANO, Pirátů, STAN, navíc na několik hodin doplněnou o přeběhlíky z kandidátky SPD, které posléze nahradili odpadlíci z ODS, tedy členové PRO Plzeň. Až čas ukáže, jak moc špatné rozhodnutí to bylo,” uvedl dnes už bývalý primátor Pavel Šindelář, který ujistil přítomné zastupitele a Plzeňany, že město předává v mimořádně dobré kondici, neboť důležité projekty běží, případně jsou již připraveny, rozpočet města a jeho výhledy pokrývají všechny důležité investice a projekty. Financování dotovaných projektů je též připraveno a bude tak jen na nové koalici, jestli na tyto úspěchy naváže nebo otočí kormidlem jiným směrem, spokojí se s průměrností a šedí a Plzeň nikam neposune.

Již v průběhu jednání ustavujícího zastupitelstva upozornili zastupitelé z řad ODS, KDU-ČSL a TOP 09 na nesoulad mezi prohlášením nového vedení města a skutečností. “Vládnoucí kolice v čele s primátorem Romanem Zarzyckým totiž oproti avizovanému šetření navýšila počet členů rady města z původních devíti na jedenáct, a tím i navýšila náklady na přímé vedení města. Pod záminkou šetření naopak omezuje počty míst pro zástupce opozice ve výborech a komisích, které hrají zásadní roli při kontrole správy města,” píše se dále v prohlášení koalice SPOLU.

“Jedenáctičlenná rada je nesmysl, město se dá efektivně řídit s radou čítající sedm, maximálně devět radních a současná rada sestává hned z jedenácti radních, což je maximum, které umožňuje zákon. Cílem je uspokojit chuť vládních stran na posty a ukojit tak politické ambice. Avizované šetření je pouze snaha opozici upozadit a znemožnit jí její práci,” upozornil David Šlouf, předseda klubu ODS, KDU-ČSL a TOP 09 a nově zvolený předseda kontrolního výboru, který dodal, že zastupitelé jeho klubu budou opozicí dělnou, nepříjemnou, ale férovou.

Zdroj: ODS Plzeň

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *