Vítězem Prázdninové štafety 2019 je Daniel Červený z Hrádku u Rokycan

Prázdninová štafeta 2019 zná už první desítku výherců. Absolutním vítězem se stal Daniel Červený z Hrádku u Rokycan. Kromě dalších důrků si převzal poukaz na rodinný výlet do Legolandu. O jeho umístění rozhodl los, stejně tak i o dalších místech. Losování se uskutečnilo na tiskové konferenci na krajském úřadě a předání cen první desítce výherců pak na veletrhu cestovního ruchu ITEP v Plzni na Slovanech. Ceny předávala náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Ivana Bartošová.

Nebílovy, Kozel, Přimda, Velhartice a další známé i trochu zapomenuté památky a přírodní zajímavosti byly mezi cíli Prázdninové štafety 2019. Letošní už 16. ročník uspořádal Plzeňský kraj ve spolupráci se spolkem Dobroslav, plzeňskou Zoologickou a botanickou zahradou a Správou informačních technologií města Plzně. Štafeta je určena dětem a mládeži do 18 let a letošní největší novinkou byla doba jejího trvání. Začala už 1. června a trvala až do konce srpna.

Soutěž nabídla padesát turistických cílů, mezi nimiž byly hodně známé památky, hrady a zámky v regionu, ale také nové naučné stezky, rozhledny či zajímavé přírodní útvary.

Hlavní cenou je rodinný zájezd od cestovní kanceláře BUSTOUR FOLTÝNOVÁ, druhou je vyhlídkový let nad Plzeňskem od Aeroklubu Plasy.  Další ceny věnuje do soutěže OPTIK STUDIO Josef Švarc, firma HEPOS Plzeň, firma Liman sport Plzeň, Plzeňský kraj, Zoo Plzeň, Dům Radovánek a další sponzoři. Jejich přesný seznam je uveden na webových stránkách projektu. Cen je celkem 33.

Do soutěže se přihlásilo 152 dětí, všechny podmínky jich splnilo 56. Všichni celkem navštívili 1103 cílů. Průměrný počet návštěvníků je tři osoby na jednom místě, tedy že se soutěžícím šli buď oba rodiče nebo sourozenec a jeden dospělý. Když to tedy vynásobíme počtem lidí, měli jsme celkem 3 309 návštěvníků, kteří s Prázdninovou štafetou soutěžili.

Pořadí:

  1. Daniel Červený
  2. Herbert Horák
  3. Eliška Buršíková
  4. Petr Eliáš
  5. Robin Beneš
  6. Anna Žihlová
  7. Anežka Míková
  8. Denis Kocur
  9. Nikola Holubová
  10. Valentina Žežulová

Nejvíc cílů – shodně 28 – navštívili Karolina Kocurová, Denis Kocur a Tomáš Lejnar. Ti svou cenu převezmou později.

Cen uděluje Prázdninová štafeta třicet. První desítka už je předaná, jména dalších oceněných zveřejníme v příštím týdnu. (až)

Foto Pavel Žižka

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *